MOURINHO I UNITED GRABE PREMA FINALU: / Rashford golčinom donio veliko slavlje Englezima usred Španjolske

U prvom susretu polufinala Europske lige Manchester United je u Vigu pobijedio Celtu 1-0 načinivši veliki korak prema plasmanu u finale jedinog kupa koji nedostaje u vitrinama Old Trafforda.

4.5.2017.
22:53

Pogodak odluke zabio je Marcus Rashford u 68. minuti iz slobodnog udarca.

Uzvratni susret je 11. svibnja na Old Traffordu.

Sjajne reakcije vratara

Prvu priliku na utakmici imala je Celta u 11. minuti. John Guidetti je ubacio na peterac, a Daniel Wass je bio sam ispred Sergia Romera, no očajno je pucao glavom kraj gola. Bila je to jedina prilika domaćina u prvom dijelu, dok je ManU u nastavku imao tri sjajne prilike, no tri puta je čudesno reagirao Sergio Alvarez.

U 20. minuti je pucao Paul Pogba, u 35. Henrik Mhitarjan, a u 39 i Jesse Lingard, ali je domaći vratar sva tri putra izašao kao pobjednik.

U 68. minuti niti sjajni Alvarez nije mogao ništa. Marcus Rashford je doveo United u vodstvo sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 20-tak metara. Bio je to njegov 19. pogodak za 'Crvene vragove' ove sezone u svim natjecanjima. Do kraja utakmice Celta je pokušala barem izjednačiti, no Unitedova obrana je odlično odradila posao.

ManU lovi jedini europski naslov koji mu još nedostaje. Ligu prvaka je osvojio tri puta (2008, 1999, 1968), a Kup pobjednika kupova jednom (1991), dok je za španjolski sastav to prvi prvi plasman u polufinale nekog europskog kupa.

U drugom polufinalnom paru u srijedu Ajax je u Amsterdamu pobijedio Lyon sa 4-1 i stekao veliku prednost pred uzvrat za sedam dana u Francuskoj. Pobjedu 'kopljanicima' osigurali su Bertrand Traore (25,71), Kasper Dolberg (34) i Amin Younes (49), dok je strijelac za Lyon bio Mathieu Valbuena (66).

Finale Europske lige igrat će se 24. svibnja u Stockholmu.

UŽIVO:

Celta - Manchester United 0:1

Celta Vigo: Sergio Alvarez; Hugo Mallo, Cabral, Roncaglia, Jonny; Wass, Radoja, Tucu Hernández; Aspas, Guidetti, Sisto.

Manchester United: Romero; Valencia, Bailly, Blind, Darmian; Fellaini, Herrera, Pogba; Lingard, Mkhitaryan, Rashford.

KRAJ

86' Paul Pogba je iznenadio i pucao prema golu iz slobodnog udarca s velike udaljenosti, ali je lopta otišla izvan okvira gola.

75' Lingard je snažno opalio s 15-ak metara, lopta je otišla kraj gola. Odlična je to bila prilika.

73' Kombinirali su dobro igrači Celte, lopta je došla do Aspasa koji je tukao s nekoliko metara, na žalost po Španjolce, pored gola.

67' GOOL Marcus Rashford savršeno je izveo slobodan udarac i poslao loptu u mrežu.

63' Rashford je projurio lijevom stranom, bio je u dobroj prilici, ali je loše tukao.

59' Sisto je tukao s vrha 16-erca, lopta se odbila od Valencije te je išla pod gredu, ali je Romero odlično reagirao.

52' Wass je uputio opasan udarac glavom, ali je otišla kraj gola

49' Odličnu predstavu pružio je Pogba u prvom poluvremenu:

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena

38' Jesse Lingard je opasno tukao, ali je Sergio opet bio briljantan.

35' Izvanredna prilika Mkhitaryana. Pogba je lijepo odigrao u sredinu, tukao je Mkhitaryan iz orve, ali ravno u ruke Sergija Alvareza.

30' Sisto je tukao s ruba kaznenog prostora, ali po sredini gola. S druge strane United je Lingard je bio u dobroj prilici, ali je zakasnio na loptu.

21' Rashford je silovito potegnuo iskosa sa 17-18 metara, vratar Sergio odbio je u korner.

17' Domaćini su dobro stisnuli Engleze i bliže su pogotku.

11' Najveća prilika do sada. Wass je tukao glavom s pet metara nakon sjajnog ubačaja Nemanje Radoje s desne strane, ali nije bio precizan.

8' Rashford je tukao, ali je Cabral odbio u korner.

4' Stisnuo je United od početka, ali se još uvijek čeka prva prilika.

1' Počela je utakmica.