Le Championnat /

Monaco, Marseille i Lille pobjedama započeli novu sezonu

17.8.2024.
23:35

Nakon PSG-a, pobjede na startu Le Championnata ostvarili su i Marseille, Monaco, te Lille.

LUDNICA U SERIE A /

Torino do 89. na kultnom San Siru vodio 2-0 protiv Milana, pa u sudačkoj nadoknadi ostao bez dva boda

Monaco je u posljednjem subotnjem ogledu porazio St. Etienne sa 1-0, a gol odluke zabio je Takumi Minamino u 29. minuti.

Japanski reprezentativac je zabio i u 21. minuti, no pogodak je poništen zbog zaleđa. I gostima je poništen jedan gol, u 72. minuti je Ibrahim Sissoko zabio iz zaleđa.

VAR je poništio i kazneni udarac dosuđen za Monaco u 59. minuti. Clement Turpin je pokazao na bijelu točku, ali se nakon video analize predomislio.

U ranije odigranom susretu Marseille je na gostovanju pobijedio Brest sa 5-1.

Mason Greenwood je doveo OM u vodstvo u 3. minuti. Brest je u osmoj mogao izjednačiti, no Romain Del Castillo nije realizirao jedanaesterca, Rulli koji je stigao iz Ajaxa sjajno je reagirao. U 26. minuti Luis Henrique je zabio za 2-0, da bi Greenwood u 31. realizirao kazneni udarac za 3-0.

Mahdi Camara je u sudačkoj nadoknadi smanjio, ponudivši tračak nade domaćinu, no Henrique je drugim golom na utakmici u 48. minuti razriješio sve dvojbe. Konačnih 5-1 postavio je u 69. minuti iz kaznenog udarca još jedno pojačanje Wahi.

Tri boda je dohvatio i Lille gostujućom pobjedom protiv Reimsa sa 2-0, nažalost, dvoboj je obilježio udes gostujućeg veznjaka Angela Gomesa.

Utakmicu je obilježila nesreća gostujućeg veznjaka Angela Gomesa koji je u 16. minuti nakon sudara s domaćim igračem Amadoum Koneom završio bez svijesti.

Kone je neoprezno u skoku udario 23-godišnjeg Engleza, čini se ramenom u glavu. Gomes je pao na travnjak ostavši ležati bez svijesti. Liječnička služba je odmah utrčala na travnjak, dok su igrači okružili nesretnog mladića zaštitivši ga od pogleda i kamera.

Prekid je trajao čak 35 minuta. Na koncu je Gomes na nosilima iznesen s travnjaka, dok je Kone zaradio crveni karton.

U trenucima dok je Gomes na nosilima napuštao teren, cijeli stadion je skandirao njegovo ime. Lille se kasnije na društvenim mrežama zahvalio navijačima Reimsa na podršci njihovom igraču.

Što se tiče samog rezultata Lille je slavio sa 2-0.

Gosti su poveli u 30. minuti nadoknade prvog dijela golom Bafodea Diakitea, a pobjedu gostiju potvrdio je Jonathan David u trećoj minuti nadoknade drugog dijela.

U petak je aktualni prvak PSG otvorio sezonu gostujućom 4-1 pobjedom protiv Le Havrea.

No, konačni rezultat vara jer je do 84. minute bilo samo 1-1 da bi Parižani u samoj završnici s tri gola "slomili" domaće.

Prvi gol za PSG postigao je Lee Kang-In (3), na 1-1 poravnao je Lloris (48), da bi Dembele (84), Barcola (86) i Kolo Muani (90-11m) osigurali pobjedu favoritu.

REZULTATI - 1. kolo
Brest - Marseille 1-5 (Camara 45+6 / Greenwood 3, 31-11m, Henrique 26, 48, Wahi 69-11m)
Reims - Lille 0-2 (Diakite 45+30, David 90+3)
Monaco - St-Etienne 1-0 (Minamino 29)
U petak:
Le Havre - PSG 1-4 (Lloris 48 / Kang-In 3, Dembele 84, Barcola 86, Kolo Muani 90-11m)