drugi poraz dinama / 'Modri' kažnjeni za promašaje: Čolak jedinim pogotkom na susretu srušio Dinamo na Rujevici!

24.11.2018.
16:25
Nel Pavletic/PIXSELL

U susretu 15. kola Prve HNL na Rujevici su derbi kola odigrali Rijeka i Dinamo, a domaćin je slavio s minimalnih 1:0.

Iako su 'modri' dominirali punih sat vremena, Riječani su u 64. minuti kaznili sve njihove promašaje i stigli u vodstvo.

Mirko Čolak već je bio određen kao igrač koji će biti zamijenjen, ali je u pet minuta stigao u dvije velike šanse od kojih je jednu i iskoristio i doveo svoju momčad u prednost.

Čolak je loptu primio na rubu Dinamovog šesnaesterca, Modra obrana dala mu je vremena da se okrene i iz okreta ljevicom pošalje loptu u donji lijevi kut Livakovićevog gola.

Nakon pogotka, trener domaćih Igor Bišćan promijenio je svoju odluku i umjesto njega iz igre izvadio Hebera. U posljednjih 20 minuta utakmica se otvorila, šanse su se redale i na jednoj i na drugoj strani, alu rezultat se nije mijenjao.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla na 27 bodova, devet manje od vodećeg Dinama i nalazi se na 4. mjestu prvenstvene ljestvice. Sutra će još jedan derbi odigrati druga i treća momčad na tablici - U Kranjčevićevoj se sastaju Lokomotiva i Osijek