SERIE A / Messias 'bombom' s 15 metara donio pobjedu Milanu u Monzi, Rebić igrao od 79.: Moro maestralno asistirao za pobjednički gol u 90.

Milan osvojio Monzu

18.2.2023.
20:10

Nogometaši aktualnog talijanskog prvaka Milana u današnjem susretu 23. kola Serie A kao gosti u Monzi svladali su novaka u ligi, istoimenog domaćina s 1-0 (1-0).

NIJE IMAO POJMA /

Bivši igrač Intera i Milana slučajno saznao da mu žena ima stranicu za odrasle: Njegova reakcija sve je šokirala

Gol vrijedan tri boda postigao je Junior Messias (31) odličnim udarcem s 15-ak metara.

Ovom pobjedom treći Milan se bodovno poravnao s drugim Interom, koji će od 20.45 sati ugostiti Udinese, oba kluba trenutačno imaju 44 boda, čak 18 manje od vodećeg Napolija. Monza je ostala 11. sa 29 bodova.

Ante Rebić igrao je za Milan od 79. minute.

Bologna zabila za tri boda na asistenciju Nikole More

Hrvatski veznjak Nikola Moro bio je asistent za pobjednički pogodak Bologne u 2-1 (1-0) uspjehu na gostovanju kod Sampdorije u Đenovi, u utakmici koja je odigrana ranije tokom dana.

Moro, koji je ušao u igru u 80. minuti, u 90. je minuti dugom loptom sa sredine igrališta uposlio Orsolinija koji se sjurio po desnom krilu i onda snažnim udarcem svladao Audera.

Prethodno je Bolognu u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Soriano u 28. minuti, a tragičar domaćeg sastava postao je Marokoanac Sabiri. On je u 68. minuti iskoristio kazneni udarac za 1-1, ali je tri minute potom dobio još jednu priliku s bijele točke za potpuni preokret samo da bi mu taj udarac obranio vratar Bologne Skorupski.

Bologna je ovom pobjedom popravila plasman za čak četiri mjesta, skočila je sa 11. na sedmu poziciju, dok je Sampdoria praktički u bezizlaznoj situaciji, ostala je pretposljednja 19. sa samo 11 bodova, osam manje od 17. Spezije koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Uvjerljivo vodeći je Napoli sa 62 boda, čak 18 više od drugog Intera.