vrhunski dvoboj / Mbappe sjajnim golom u posljednjoj sekundi srušio Real

Mbappe prekrasnim pogotkom rješio utakmicu.

15.2.2022.
19:50

Madriđani su sve do 94. minute žestoko branili svoja vrata i čuvali 0-0, ali su pokleknuli u posljednjim sekundama sudačke nadoknade. Tada je Mbappe primio loptu na lijevoj strani, projurio je između Edera Militaa i Lucasa Vaazqueza, a potom loptu pospremio ispod Courtoisa za velikih 1-0.

Od samog početka utakmice na Parku prinčeva domaći PSG se postavio napadački, a Madriđani u čvrsta dva bloka prvenstveno su čuvali startnih 0-0. Već u šestoj minuti Parižani su zaprijetili, a šansu je propustio Di Maria. U samom početku ogleda PSG je nametnuo žestoki ritam, a Realova obrana pogotovo je imala problema s Mbappeom i Di Marijom.

No, nakon što je splasnuo taj startni pritisak domaćeg sastava Real je malo došao do zraka, ali su i dalje gostujući napadi bili vrlo rijetki i Real je ofenzivno izgledao posve nemoćno.

Novi pariški udar uslijedio je na startu drugog poluvremena. U 50. minuti PSG je izveo sjajnu i brzu akciju. Svi igrači su obavljali milimetarski točna dodavanja iz prve, a završni Mbappeov udarac fantastičnom je reakcijom zaustavio Courtois.

Nastavljeni su napadi PSG-a u valovima te je u 61. minuti Carvajal srušio Mbappea za jedanaesterac. Ali i tada je Courtois bio Realov junak, obranio je Messijev udarac s bijele točke.

U zadnjih dvadeset minuta u igru je ušao Neymar. PSG je imao još dva vala žestokih napada, ali Messi iz slobodnog udarca pa Mbappe i Neymar nisu uspjeli zabiti. No, na Santiago Bernabeu će PSG ipak doći s golom prednosti i to isključivo zahvaljujući sjajnoj akciji Mbappea koji je u 94. zabio jedini gol.

Luka Modrić igrao je za Real do 82. minute.

Gol Mbappea pogledajte OVDJE

UŽIVO

94' - GOOOL 1:0 vodi PSG. Prekrasan gol zabio je Mbappe. Prošao je kroz dva igrača i sjajno matirao Courtoisa.

87' - Velika prilika za PSG. Messi je proigrao Neymara, no Courtois još jednom sjajno brani.

82' - Izlaze Vinicius Junior i Modrić, a ulaze Hazard i Valverde.

73' - Neymar ulazi umjesto Di Marije.

62' - MESSI JE PROMAŠIO PENAL. Courtois je sjajno pričitao udarac Messija. Ostaje 0:0

61' - PENAL ZA PSG

57' - Mendy je zaradio žuti karton i neće moći nastupiti u uzvratu.

50' - Ogromna prilika za PSG. Mbappe je sjajno primio loptu između dva igrača, odlično se oslobodio i uputio udarac. Courtois je sjajno obranio.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45'- Završilo je prvo poluvrijeme na Parku prinčeva. PSG je uvjerljivo bolji. Real nije mogao ništa prvih pola sata, a Mbappes stvara najveće probleme obrani Reala.

40' - Gotovo čitavo poluvrijeme je trajao pritisak PSG-a na obranu Reala. Madriđani su napokon došli sebi, ali i dalje nemaju niti jedan udarac na gol, dok ih PSG ima pet i gotovo 70 posto posjeda lopte.

32'- Messi je pucao pored gola, Real se i dalje muči povezati nekoliko dodavanja

18'- PSG izgleda dominantno, Mbappe stvara ogromne probleme obrani Reala. Real se muči s iznošenjem lopte sa svoje polovice.

10'- prvih deset minuta uvjerljivo odlazi na stranu Parižana koji izgledaju dominantno na početku utakmice.

5' - prva velika prilika na utakmici, Mbappe je ubacio u sredini gdje je bio Di Marija. Militao je blokirao udarac u posljednjem trenutku.

1' - počela je utakmica

Real Madrid i PSG od 21 sat igraju utakmicu osmine finala Lige prvaka. Dobra vijest za Parižane je ta da će Neymar nastupiti. Početi će na klupi, no vjerujemo kako će upisati svoje prve minute nakon ozljede.

Za Real je bio upitan kapetan i najbolji strijelac Karim Benzema, no prema objavljenim sastavima izgleda da će on početi od prve minute za Madriđane.

Ovo će ujedno biti i prva utakmica Lea Messija protiv Real Madrida nakon što je otišao iz Španjolske, te će zasigurno biti jako motiviran.