POTOPLJENI NA POLJUDU / Kek nije imao izbora, čestitao Hrvatskoj i pošteno priznao: 'Ovo je bilo teško za gledati, još smo dobro prošli...'

Hrvatska nakon šest kola ima 13 bodova, kao i Rusija

7.9.2021.
23:24
Igor Soban/PIXSELL

Odigravši najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu Europskih kvalifikacija za SP 2022. hrvatska nogometna reprezentacija svladala je na Poljudu Sloveniju s 3-0 (1-0) i zadržala se u utrci s Rusijom za prvo mjesto u skupini H.

IZBORNIK ISKRENO /

Dalić nakon pobjede: 'Neki pokušavaju obezvrijediti ovu reprezentaciju, a u zadnjih pet minuta bio sam ljut...'

Vodeći pogodak postigao je Marko Livaja u 33. minuti, nakon što je Mario Pašalić pogodio vratnicu poslije ubačaja Josipa Juranovića. U 66. minuti Ivan Perišić je bio asistent, a strijelac Pašalić. Pobjedu Hrvatske začinio je Nikola Vlašić pogotkom u četvrtoj minuti sučevog dodatka na ubačaj Mislava Oršića.

"Čestitam Hrvatskoj, ovo je bilo više nego zasluženo, još smo i dobro prošli. Nismo bili ozbiljan protivnik niti u jednom trenutku, Bili smo izuzetno loši i mogli smo puno teže stradati". Bili smo u sjajnoj atmosferi. Nije ovo realna slika Slovenije, domaći su se rastrčali i mogli smo mi tu i puno gore proći", kazao je slovenski izbornik Matjaž Kek.

Hrvatska tako nakon šest kola ima 13 bodova, koliko ima i Rusija koja je u utorak u Moskvi svladala Maltu s 2-0, dok je Slovenija pala na četvrto mjesto sa sedam bodova. Na treće mjesto izbila je Slovačka koja nakon 2-0 pobjede protiv Cipra u Bratislavi ima devet bodova. To znači da su šanse Slovenije za plasmana na SP minimalne.

"Mi moramo razmišljati o našem pristupu i disciplini pa onda o tome. Danas se vidjelo tko je favorit u ovoj skupini. Čestitke Hrvatskoj. Bilo je ovdje lijepo, ali s moje je strane ovo bilo jako teško gledati. Odgovornost je na meni, naravno, za ovaj poraz. pobjeda je visoka, ali mogla je biti i puno viša", završio je Kek.