CHELSEA ZADRŽAO VRH / Europski prvak gazi u Premier Ligi, posljednja žrtva Kovačića i društva bio je Brentford

Mateo Kovačić dirigirao veznim redom u novoj pobjedi Cheleaja

16.10.2021.
20:47

Europski prvak Chelsea zadržao se na vrhu ljestvice engleske Premier lige pobijedivši na gostovanju kod Brentforda s minimalnih 1-0 u utakmici 8. kola.

PADAJU KOMPLIMENTI /

Svi hvale Kovačića nakon nove pobjede Chelseaja: 'Taj čovjek je novi James Bond!'

Pobjednički pogodak je u 45. minuti postigao branič engleske reprezentacije Ben Chilwell kojemu je to drugi pogodak u ovoj sezoni, nakon što je bio strijelac i u pobjedi 3-1 protiv Southamptona uoči reprezentativne stanke. No, jednako zaslužan za pobjedu Chelseaja je i vratar Edouard Mendy koji je imao nekoliko sjajnih obrana, pogotovo u završnici utakmice.

Brentford je imao 17 udaraca na vrata, sedam unutar okvira, ali je ostao bez pogotka. Chelsea je sa samo pet udaraca, od kojih je jedan išao unutar okvira i završio u mreži, osvojio sva tri boda.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić je bio u početnoj postavi Thomasa Tuchela, a od 18. minute je igrao opterećen žutim kartonom. Njemački strateg ga je zamijenio u 65. minuti.