TIHI JUNAK VATRENIH / Kakvog to igrača imamo, rastura u jednoj od najjačih liga na svijetu, a po jednoj stvari nisu mu ravni ni Modrić ni Kovačić

Pašalić je tako do sada sudjelovao u šest golova

20.11.2021.
21:00

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić bio je strijelac dva pogotka i asistent za još jedan u visokoj 5-2 (3-1) domaćoj pobjedi Atalante protiv Spezije u prvom susretu 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

DOK SVIRA RADIO.... /

Pašalić čudesnom predstavom bacio navijače u trans, Vatreni zabio dva gola, pogledajte kako ih je utrpao

Pašalić je oba pogotka postigao u prvom poluvremenu odlično prateći akcije svojih suigrača te pravovremenim utrčavanjima u kazneni prostor. U 18. minuti pogodio je za poravnanje na 1-1 sa šest metara nakon prolaska Zappacoste po desnom krilu, da bi u 41. minuti bio precizan s 15-ak metara, a ovoga puta uposlio ga je Zapata koji je s igračem na leđima vukao loptu od sredine igrališta do kaznenog prostora gostiju. Asistenciju je Pašalić upisao u 83. minuti kada je dodao loptu Murielu za 4-1.

Bili su to treći i četvrti pogodak te peta asistencija Pašalića u Serie A ove sezone. A koliko je bio dobar najbolje govori njegova statistika s utakmice: 45 dodira, 6 dodira u suparničkom 16-ercu, 5 kreiranih prilika, 3 osvojena duela, 2 starta na loptu, 2 udarca, dva gola i jedna asistencija.

Pašalić je tako do sada sudjelovao u šest golova (po tri gola i asistencije) u Serie A od početka listopada, više od ijednog drugog veznjaka iz liga petice.

"U sjajnom je periodu što se forme tiče, kako s nama tako i s reprezentacijom. Danas je s dva gola i asistencijom bio presudan", riječi njegova trenera Gian Piera Gasperinija koje je izgovorio nakon susreta.

Spezia je, inače, povela golom Nzole u 11. minuti, do poluvremena je uz dva gola Pašalića strijelac za Atalantu još bio i Zapata koji je u 38. minuti iskoristio drugi pokušaj s bijele točke. U samoj završnici Maslinovski je u 89. zabio za 5-1, a Nzola je svojim drugim golom smanjio na konačnih 5-2 u sudačkoj nadoknadi.