PRVI TROFEJ CRVENIH VRAGOVA OD 2017. / Manchester United osvojio Liga kup, pitanje pobjednika na Wembleyju odlučeno je u samo šest minuta

Susret je bio odučen u razdoblju od samo šest minuta u drugom dijelu prvog poluvremena kada su 'Crveni vragovi' postigli oba pogotka

26.2.2023.
19:44

Nogometaši Manchester Uniteda pobjednici su ovosezonskog izdanja engleskog Liga kupa, oni su u finalu na Wembleyu svladali Newcastle United sa 2-0 (2-0).

PRAVI HAALAND SE VRATIO /

'Građani' drže korak za Arsenalom u utrci za titulu: Man. City pregazio Bornemouth i približio se na dva boda zaostatka

Susret je bio odučen u razdoblju od samo šest minuta u drugom dijelu prvog poluvremena kada su "crveni vragovi" postigli oba pogotka. Prvo je Casemiro (33) zatresao mrežu "svraka" udarcem glavom nakon ubačaja Shawa iz slobodnog udarca, da bi se šest minuta potom udarac Rashforda odbio od noge Botmana (39-ag), kojemu je pripisan autogol, te prevario Kariusa na vratima.

Nastavlja se post 'Svraka'

Za Manchester United ovo je šest naslov u Liga kupu do kojega je stigao iz svog 10. finala, dok je Newcastle United i dalje bez trofeja u ovom natjecanju, ovo mu je bio drugi finale, a prije 47 godina je izgubio od Manchester Cityja.

Manchester Unitedu je ovo prvi trofej u bilo kojem natjecanju još od 2017. kada je također osvojio Liga kup, dok se post Newcastle Uniteda nastavlja. Klub sa Saint James' Parka je svoj posljednji trofej osvojio 1969. u Kupu velesajamskih gradova, dok je u Engleskoj posljednji naslov FA Kup iz 1955.