PRAVI HAALAND SE VRATIO / 'Građani' drže korak za Arsenalom u utrci za titulu: Man. City pregazio Bornemouth i približio se na dva boda zaostatka

Man City je pobjedu protiv bornemoutha osigurao u prvom poluvremenu

25.2.2023.
21:06

Nogometaši Manchester Cityja s uvjerljivih su 4-1 (3-0) slavili na gostovanju kod Bournemoutha u utakmici 25. kola engleske Premier lige.

TOPNICI JURIŠAJU PREMA TITULI /

Ćaleta-Car s klupe gledao poraz kojim se Southampton prikovao za dno, Arsenal važnom pobjedom pobjegao Man. Cityju

Argentinski napadač Julian Alvarez je u 15. minuti doveo u vodstvo momčad Pepa Guardiole. U 29. minuti je mrežu zatresao i Erling Haaland, a to mu je bio 33. pogodak u isto toliko utakmica ove sezone.

U 45. minuti na 3-0 povisio Phil Foden, a u 51. minuti je Chris Mepham poslao loptu u svoju mrežu za vodstvo gostiju 4-0, da bi u 83. minuti Jefferson Lerma postigao utješni pogodak za konačnih 1-4.

Topnici ne posustaju

Nogometaši Arsenala ostvarili su minimalnu, ali važnu pobjedu 1-0 na gostovanju kod Leicester Cityja, koja je "topnike" ostavila dva boda ispred Manchester Cityja u borbi za naslov prvaka, s time da londonska momčad ima i utakmicu manje.

Pobjednički pogodak postigao je Brazilac Gabriel Martinelli u 46. minuti, na dodavanje Trossarda.