LYON PRODUŽIO NIZ BEZ PORAZA: / Lavovi slavili protiv Mezta na krilima Depaya i Ekambija

Na ljestvici vodi PSG sa 26 boodva, dva više od Lillea i Lyona

6.12.2020.
23:06

U susretu 13. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na gostovanju pobijedio Metz sa 3-1 produživši niz bez poraza na devet kola. Posljednji poraz "lavovi" su doživjeli 15. rujna od Montpelliera (1-2), a potom su spojili pet pobjeda i četiri remija.

U susretu protiv Metza golove za Lyon zabili su MemphisDepay (17) i Karl Toko Ekambi (47, 60), dok je pogodak za domaćine u 75. minuti postigao FaridBoulaya koji je u sedmoj minuti pri rezultatu 0-0 promašio kazneni udarac.

Dodajmo, kako su oba sastava završila utakmicu s igračem manje, kod domaćina je pocrvenio John Boye u 87. minuti, dok je u trećoj minuti nadoknade isključen i Mathis Ryan Cherki.

Bašić igrao

Nogometaši Bordeauxa pobijedili su Brest sa 1-0 u susretu 13. kola francuskog prvenstva, Angers je slavio 2-0 protiv Lorienta, dok je Strasbourg na gostovanju porazio Nantes sa 4-0.

Bordeaux je do pobjede stigao golom Hatema Ben Arfe u 84. minuti. Hrvatski nogometaš Toma Bašić je za domaći sastav igrao do 68. minute.

Tri boda je osvojio i Angers porazivši Lorient sa 2-0 golovima Fulginija (10) i Capellea (90+6). Mateo Pavlović nije nastupio za Angers.

Kovač izgubio

Najuvjerljiviji pobjedu ovoga kola ostvario je Strabourg pobijedivši na gostovanju Nantes sa 4-0.

Golove su zabili Lienard (16-11m), Diallo (34), Ajorque (78-11m) i Zohi (83).

Niko Kovač i njegov Monaco su u derbiju 13. kola poraženi kod Lillea s 1-2. Domaćin je do pobjede došao pogocima Davida (53) i Yazıcıja (65), dok je počasni gol za Monaco dao Pellegri (90).

Na ljestvici vodi PSG sa 26 boodva, dva više od Lillea i Lyona. Marseille je četvrti sa 24 boda i dvije utakmice manje, dok je Monaco ostao peti sa 23 boda.

REZULTATI: Lille - Monaco 2-1 (David 53, Yazıcı 65 / Pellegri 90) Angers - Lorient 2-0 ( Fulgini 10, Capelle 90+6) Bordeaux - Brest 1-0 (Ben Arfa 84) Dijon - St-Etienne 0-0 Nantes - Strasbourg 0-4 (Lienard 16-11m, Diallo 34, Ajorque 78-11m, Zohi 83) Reims - Nica 0-0 Metz - Lyon 1-3 (Boulaya 75 / Depay 17, Ekambi 47, 60)

U subotu: Rennes - Lens 0-2 (Muinga 28, Ganago 78) Montpellier - PSG 1-2 (Mavididi 41 / Dagba 33, Kean 77, Mbappé 90+1) U petak: Nimes - Marseille 0-2 (Benedetto 57, Germain 84)