Stoper, a trpa kao špica! Vušković zabio dva komada, asistirao mu 'novi' mladi Vatreni

Sjajne partije pruža mladi stoper Vatrenih

4.10.2024.
23:24
profimedia

Luka Vušković nastavlja sa sjajnim igrama u belgijskome Westerlou. Mladi Vatreni došao je u Belgiju na posudbu iz Tottenhama, a to se pokazalo kao pun pogodak. Bivši hajdukovac bio je igrač susreta svojega Westerlou s Beerschotom koji je završio 2-2, a mladi stoper bio je dvostruki strijelac.

LIJEPI PODACI /

Impresivne brojke Dinama ulijevaju optimizam: Malo je onih koje Plavi nisu zgazili u Europi

Gosti su prvi poveli u 24. minuti, ali se za domaćine ukazao Vušković koji je izjednačio golom iz kornera. Opet je Beerschot poveo u 81. minuti no opet se ni iz čega ukazao raspoloženi Vušković. U 84. minuti zabio je nakon asistencije bivšeg Vatrenog i nekadašnjeg igrača Rijeke Matije Frigana. Vušković je zabio za konačnih 2-2 nakon što se lopta odbila od Frigana, a Luka se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu.

Frigan je također član U21 Vatrenih nakon što ga je s pretpoziva pozvao Ivica Olić. Vušković je pak jedan od udarnih Olićevih igrača. Sjajni stoper trenutno u 10 utakmica u belgijskome prvenstvu ima nestvarnu statistiku od četiri gola i jedne asistencije. Nogometni laik bi rekao da se radi o napadaču, a ne obrambenome igraču. No polako, prvenstvo je tek počelo.

POGLEDAJTE VIDEO: Zaboravljeni olimpijac želi napasti sljedeće Olimpijske igre: 'Mnogima zvuči smiješno, ali s godinama se osjećam bolje'