LUDNICA U MÜNCHENU: / Bayern i Leipzig odigrali utakmicu punu preokreta, golovi padali kao na pokretnoj traci

Na ljestvici Bayern vodi s 23 boda, Leipzig ima 21, a Borussia Dortmund 19

5.12.2020.
20:50

U derbiju 10. kola Bundeslige u Muenchenu su Bayern i RB Leipzig odigrali 3-3. Dvije prvoplasirane momčadi prvenstva odigrali su ljepoticu dosadašnjeg dijela prvenstva, s šest golova i bez pobjednika.

Goste iz Leipziga je u 19. minuti u vodstvo doveo Francuz ChristopherNkunku, no izabranici HansijaFlicka su su prvo izjednačili golom 17-godišnjeg Engleza JamalaMusiale, a samo četiri minute kasnije iskusni ThomasMüller je pogodio za 2-1 europskih prvaka. Ipak, na odmor se odlazi s 2-2 jer je precizan bio Nizozemac JustinKluivert.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Šveđanin Emil Forsberg pogađa za novo vodstvo gostiju, a europskog prvaka spašava od poraza Müller u 75. minuti.

Na ljestvici Bayern vodi s 23 boda, Leipzig ima 21, a Borussia Dortmund 19.