LUDI DERBI U FIRENCI! Nikola Kalinić pokazao kakav je gospodin: / Ovo je za duboki naklon

U sklopu 18. kolu Serie A Fiorentina je u četvrtak navečer na domaćem terenu protiv Napolija odigrala 3-3, s tim da su gosti izjednačili u sudačkoj nadoknadi utakmice s bijele točke.

22.12.2016.
23:25
AFP, ALBERTO PIZZOLI

Gosti su poveli prekrasnim golom Insignea u 24. minuti, a Fiorentina je poravanala u 51. nakon što je Nikola Kalinić izborio slobodni udarac kojeg je u pogodak pretvorio Federico Bernardeschi. Dries Mertens u 68. ponovno dovodi Napoli u vodstvo, ali samo minutu kasnije opet zabija Federico Bernardeschi za 2-2.

Gabbiadini zabio za bod Napolija

U 82. minuti Mauro Zárate pogađa za vodstvo domaćina 3-2. I kad je izgledalo da će Fiorentina dobiti utakmicu, Carlos Salcedo je sudačkoj nadoknadi skrivio penal kojeg je realizirao Manolo Gabbiadini.

Nikola Kalinić odigrao je cijeli susret, a najbolju priliku imao je u 39. minuti kada je iskosa sa deset metara pucao pored gola. Međutim, jedan potez Kalinića još dugo će se pamtiti.

Naime, hrvatski napadač je na kraju prvog poluvremena napravio nešto što je zavrijedilo duboki naklon.

Izašao je Kalinić sam pred vratara Napolija Pepea Reinu i pao u kaznenom prostoru. Glavni sudac Paolo Tagliavento pokazao je na kazneni udarac, a Reini žuti karton.

Kalinićev fair-play zaslužuje veliku pohvalu

Španjolski vratar bio je bijesan, te je tvrdio da nije dotaknuo Kalinića, ali Tagliavento je samo odmahnuo rukom. I onda se ukazao Hrvata koji je rekao sucu da nije bilo kontakta, pa je na kraju Fiorentina ostala bez najstrože kazne.

Usporena snimka pokazala je kako je Kalinić doista simulirao, no njegov fair-play svejedno zaslužuje veliku pohvalu.

Što se tiče ostalih događanja u ovom derbiju glede naših igrača, vrijedi spomenuti da je Milan Badelj igrao do 73. minute za Fiorentinu, dok je Hrvoje Milić ostao na klupi za pričuve. Ivan Strinić i Marko Rog također su ostali na klupi za pričuve Napolija.

Jurić izgubio

Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, izgubila je u gostima od Torina 0-1, a strijelac je bio Andrea Belotti (49).

Sampdoria i Udinese su remizirali, bilo je 0-0. Stipe Perica nije bio u sastavu, a Andrija Balić utakmicu je gledao sa klupe Udinesea. Palermo i Pescara su odigrali 1-1, a gol Palerma po običaju je branio vratar Josip Posavec, dok je veznjak Mato Jajalo igrao do 78. minute.