LUDA VEČER U PLAY OFFU LIGE PRVAKA: / Celtic utrpao pet golova, Napoli srušio Nicu, Slovenci primili gol za pamćenje

Nogometaši Napolija, Seville i Celtica korak su do plasmana u Ligu prvaka nakon što su u prvim susretima posljednjeg pretkola upisali pobjede.

16.8.2017.
23:09

Napoli je pobijedio Nicu 2-0, Celtic je bio uvjerljiv protiv Astane 5-0, dok je Sevilla na gostovanju slavila protiv Istanbul Basaksehira 2-1.

RIJEKA PALA U SUDAČKOJ NADOKNADI NA GOSTOVANJU U VRUĆEM PIREJU: /

Heber golčinom ostavio Keka i društvo u borbi za Ligu prvaka

Napoli je rutinski stigao do pobjede protiv Nice koja je prvi put izborila Europu nakon 1960. godine. Talijanski sastav je poveo u 13. minuti golom Nizozemca Driesa Mertensa, a na 2-0 je povisio Jorginho iz kaznenog udarca u 70. minuti.

Do kraja susreta gosti su ostali s dva igrača manje. U 79. minuti je Vincent Koziello 'pocrvenio' zbog oštrog prekršaja, a minutu kasnije zbog prigovora je teren morao napustiti i Alessane Plea. Marko Rog je za Napoli igrao posljednjih pet minuta, dok Ivan Strinić nije nastupio.

Šimunović zaigrao za Celtic

Celtic je bio uvjerljiv protiv Astane. Škotski prvak je poveo u 32. minuti autogolom Evgenija Postnikova. Tom Rogic je pucao po golu i njegov udarac bi završio pored vratnice, no nesretni ruski branič je loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Na 2-0 povisio je Scott Sinclair prizemnim udarcem iskosa u 42. minuti, a isti je igrač u 60. minuti povećao prednost domaćina na 3-0. Do kraja ogleda Celtic je zabio još dva gola, a strijelci su bili James Forrest u 79. i Leigh Griffiths u 89. minuti.

Jozo Šimunović je igrao cijeli susret za škotski sastav, dok je Marin Tomasov je za goste igrao do 77. minute.

Sevilla je na gostovanju pobijedila Istanbul Basaksehir 2-1. Sergio Escudero je u 16. minuti doveo Andalužane u vodstvo, izjednačio je Nizozemac Eljero Elia u 64. minuti, a novi pogodak za Sevillu zabio je Wissam Ben Yedder sjajnim udarcem petom u 84. minuti.

Drama u Izraelu

Izraelski sastav Hapoel Be'er Sheva je identičnim rezultatom pobijedio Maribor. Slovenski sastav je poveo u 10. minuti golom Marcosa Tavaresa.

Brazilski napadač je iskoristio pogrešku domaće obrane te se sjurio prema izraelskim vratima, zaobišao golmana Guya Haimova i zabio za vodstvo. Međutim, Hapoel je do konca poluvremena okrenuo rezultat.

Samo dvije minute kasnije izjednačio je Nigerijac Anthony Nwakaeme sjajnim pogotkom u same rašlje.

U posljednjim trenucima prvog dijela Blaž Vrhovec je skrivio kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao Shir Tzedek.

Rezultati prvih susreta četvrtog i posljednjeg pretkola nogometne Lige prvaka:

Olympiacos - RIJEKA 2-1 (Odjidja 66. Romao 90+3 / Heber 42) Celtic - Astana 5-0 (Postnikov 32-ag, Sinclair 42, 60, Forrest 79, Griffiths 89) Hapoel Be'er Sheva - Maribor 2-1 (Nwakaeme 12, Tzedek 45-11m / Tavares 10) Istanbul Basaksehir - Sevilla 1-2 (Elia 64 / Escudero 16, Ben Yedder 84) Napoli - Nica 2-0 (Mertens 13, Jorginho 70-11m)