LUDA UTAKMICA U SLOVAČKOJ: / Trenčin i ljubljanska Olimpija odigrali dvoboj o kojem će se još dugo pričati

Luda utakmica odigrana je u Slovačkoj, točnije u Žilini!

20.7.2016.
23:25
Screenshot: You Tube

U uzvratnoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka u Trenčinu, Olimpija Ljubljana pobijedila je istoimeni sastav s 3-2. Međutim, to nije bilo dovoljno za prolazak u 3. pretkolo Lige prvaka jer su Slovaci u prvoj utakmici u Stožicama slavili s 4-3.

HRVATSKI PRVAK JE USPIO: Pjacin oproštaj iz snova, tribine mu skandirale ime, a on odveo Dinamo u 3. pretkolo!

Bila je ovo još jedna utakmica puna golova i preokreta. Trenčin je već u 20. minuti vodio 2:0, ali Olimpija se vratila i zabila tri pogotka preokrenuvši susret. Vrijedi spomenuti kako se ova utakmica odigrala u Žilini jer stadion u Trenčinu ne zadovoljava Uefine kriterije.

Celtic nije dopustio novu senzaciju

Partizani je nakon jedanaesteraca izbacio mađarski Ferencvaros 4:2, a junak je bio vratar Hoxha koji je zabio prvi s bijele točke, a onda skinuo tri udarca Mađarima. Gibraltarska momčad Lincoln ipak nije stigla do senzacije drugog pretkola Lige prvaka.

Škotski Celtic je u uzvratu slavio s 3:0 i tako nadoknadio 1:0 iz prve utakmice. Celtic je riješio pitanje pobjednika u sedam minuta. I to od 23. do 29. minuta kad su mrežu za Celtic tresli Lustig, Griffiths i Roberts.

Prve utakmice 3. pretkola Lige prvaka su na rasporedu 26. i 27. srpnja, a zagrebački Dinamo će biti domaćin u prvom ogledu. Uzvrati su na rasporedu tjedan dana kasnije.

Rezultati uzvratnih susreta 2. pretkola nogometne Lige prvaka:

Dinamo Zagreb (Hrv) - Vardar (Mak) 3-2 (2-1)

Astana (Kaz) - Žalgiris (Lit) 2-1 (0-0)

Dudelange (Luk) - Karabag (Aze) 1-1 (0-2)

Norrkoeping (Šve) - Rosenborg (Nor) 3-2 (1-3)

Ferencvaros (Mađ) - Partizani (Alb) 1-3 11m -1-1 , (1-1)

Trenčin (Slk) - Olimpija Ljubljana (Slo) 2-3 (4-3)

Celtic (Ško) - Lincoln (Gib) 3-0 (0-1)

U utorak:

Alaškert (Arm) - Dinamo Tbilisi (Gru) 1-1 (1-3)

Liepaja (Lat) - RB Salzburg (Aut) 0-2 (0-3)

APOEL (Cip) - The New Saints (Wal) 3-0 (0-0)

Šerif Tiraspol (Mol) - Hapoel Beer Sheva (Izr) 0-0 (2-3)

SJK (Fin) - BATE Borisov (Bje) 2-2 (0-2)

Kopenhagen (Dan) - Crusaders (Sj. Irs) 6-0 (3-0)

Crvena zvezda (Srb) - Valleta (Mal) 2-1 (2-1)

Legia Varšava (Polj) - Zrinjski (BIH) 2-0 (1-1)

Mladost Podgorica (CG) - Ludogorec (Bug) 0-3 (0-2)

* NAPOMENA: u zagradama su rezultati prvih utakmica, a tamnijim slovima su ispisana imena klubova koji nastavljaju natjecanje.