IZBACILI DRUGOLIGAŠA / Lokomotiva šesta momčad koja je osigurala četvrtfinale kupa: Presudio je gol u završnici utakmice

29.11.2023.
15:31
Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačke Lokomotive pobijedili su u srijedu na stadionu Borovo naselje domaću momčad Vukovar 1991 s 2-1 (1-1) i tako postali šesta momčad koja se plasirala u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

OČAJNO STANJE /

Ovo je teren na kojem se igrala osmina finala kupa: Kada vidite kako izgleda ne čude priče koje su kolale prije utakmice

Lokomotiva je povela u 40. minuti pogotkom Roberta Mudražije koji je udarcem iz kaznenog prostora svladao domaćeg vratara Ivana Mandića, nakon ubačaja Duje Čopa.

No, zagrebačka momčad je u prednosti bila samo četiri minute, kad je njemački napadač Toerles Knoell primio loptu u kaznenom prostoru i s braničem Lokomotive na leđima s oko pet metara uspio svladati Zvonimira Šubarića.

Nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane, konačnih 2-1 za Lokomotivu postavio je Vladan Bubanja u 80. minuti. Duje Čop je pucao, vratar Mandić loše reagirao i odbilo loptu ravno na nogu Bubanje koji je lakoćom postigao pobjednički pogodak.

Trećeplasirana momčad Prve nogometne lige pokazala se tvrdnim suparnikom za Lokomotivu, ali je momčad Silvija Čabraje ipak uspjela opravdati ulogu favorita i slaviti na teškom gostovanju i na teškom terenu za igru.

Prije Lokomotive plasman u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa izborili su Hajduk, Rudeš, Osijek, Dinamo i Gorica.

Preostala dva dvoboja osmine finala bit će odigrana u utorak, 5. prosinca, kad će Cibalia u Vinkovcima ugostiti Rijeku (13.30 sati), a Varaždin će biti domaćin Istri 1961 (16 sati).

Hrvatsku žensku rukometnu reprezentaciju na SP-u gledajte na Voyo i RTL Kockici. Prvenstvo u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj počinje 29. studenog i trajat će do 17. prosinca. Budite uz Kraljice šoka.