KAKAV MAJSTOR / Napadač hit momčad francuskog prvenstva zabio najbrži hat-trick u Ligue 1 u 21. stoljeću

Trenutno je Openda na 12 golova ove sezone u Ligue 1

12.3.2023.
16:34

Lens je u nedjelju u utakmici 27. kola francuskog prvenstva u gostima s 4-0 pobijedio Clermont.

SVI PRIČAJU O NJEMU /

Diletta se oduševila kada joj je najpoznatiji Napolijev 'starac' napravio gestu koja se ne odbija

Junak pobjede bio je Lois Openda koji je zabio hat-trick u razmaku od četiri minute i 20 minuta. Najbrži je to hat-trick u Ligue 1 u 21. stoljeću. Openda je doveo Lens u vodstvo u 30. minuti, a onda je četiri minute kasnije povećao na 2-0 i minutu kasnije na 3-0. Trenutno je Openda na 12 golova ove sezone u Ligue 1.

Claude-Maurice je zaključio rezultat golom u 76. minuti.

Nantes i Nica su odigrali 2-2 čime je Nica produžila niz bez poraza na 10 kola. Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali je Nantes oba puta uspio izjednačiti.

Povela je Nica u 5. minuti golom Terema Moffija. Izjednačio je Moussa Sissoko u 31. minuti, a samo četiri minute kasnije domaćin je mogao i do prednosti nakon što je Dante skrivio kazneni udarac. Pucao je Ludovic Blas, ali je pogodio prečku.

Nica je do nove prednosti stigla u 71. minuti golom Youssoufa Ndayishimiyea, ali je Mostafa Mohamed u 88. minuti postavi konačnih 2-2.

Na ljestvici vodi PSG sa 66 bodova, Marseille ima 11 bodova manje i susret manje, a treći je Lens sa 54 boda.