U 223. 'Merseyside derbiju' Liverpool i Everton su na Anfieldu odigrali bez pobjednika 1:1.

27.9.2014.
16:13

Liverpool je poveo u 65. minuti pogotkom Stevena Gerrarda iz slobodnog udarca, a Everton je poraza spasio Phil Jagielka (90+1) prekrasnim udarcem s dvadesetak metara u same rašlje. Domaćin je bio puno bolji, uputili su 26 udaraca prema vratima Tima Howarda, od čega samo Mario Balotelli čak deset.

Liverpool nije izgubio od Evertona još od 2010. godine, a kod Redsa je cijelu utakmicu odigrao Dejan Lovren.

I jedni i drugi imaju vrlo loš start sezone - nakon šest kola Liverpool ima sedam bodova, a Everton šest.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Chelsea je ostao vodeći zahvaljujući domaćoj pobjedi od 3:0 nad Aston Villom, a drugi zgoditak za momčad Josea Mourinha postigao je nezadrživi Diego Costa.

Manchester City se ipak namučio u gostima kod Hulla (4:2), koji je do 68. minute držao 2:2. junak pobjede bio je Edin Džeko s dva zgoditka, ponovno je strijelac bio i Frank Lampard, dok je Nikica Jelavić odigrao cijelu utakmicu za Hull.

United je jedva kod kuće dobio West Ham (2:1), iako se činilo da će biti laka pobjeda jer je ManU nakon 22 minute vodio s 2:0 pogocima Rooneya i van Persiea.

No, West Ham je smanjio, a u 59. minuti je Rooney dobio crveni karton, pa su domaćini do samog kraja strahovali za tri boda.

Southampton je kod kuće porazio QPR s 2:1, a cijelu utakmicu je za goste odigrao Niko Kranjčar.

Na ljestvici vodi Chelsea s 16 bodova, Southampton ima 13, a Manchester City 11 bodova.

Chelsea - Aston Villa 3:0 (Oscar 7, Diego Costa 59, Willian 79)

Crystal Palace - Leicester City 2:0 (Fraizer Campbell 51, Mile Jedinak 54)

Hull City - Manchester City 2:4 (Eliaquim Mangala 21og, Abel Hernandez 32pen/ Sergio Aguero 7, Edin Džeko 11,68, Frank Lampard 87)

Manchester United - West Ham United 2:1 (Wayne Rooney 5, Robin van Persie 22/Diafra Sakho 37)

Southampton - Queens Park Rangers 2:1 (Ryan Bertrand 54, Graziano Pelle 68/ Charlie Austin 66)

Sunderland - Swansea City 0:0