SKANDALOZAN POTEZ / Pomoćni sudac koji je udario igrača suspendiran: Neće biti delegiran na utakmicama dok god traje istraga

Na snimkama se vidi kako je u jednom trenutku došlo do kontakta između Hatzidakisa i Robertsona te je linijski sudac laktom udario braniča Liverpoola

10.4.2023.
14:06

U sjajnom derbiju 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool i Arsenal su na Anfieldu odigrali 2-2 nakon što su Redsi nadoknadili dva gola zaostatka.

ENGLEZI RAZOTKRILI /

Suze uplakanog Ukrajinca na klupi obilaze svijet: Otkriven razlog što ga je slomilo i zašto je zaplakao

Počelo je sjajno za Topnike, koji od 2012. nisu slavili na Anfieldu. Brazilac Gabriel Martinelli je u osmoj minuti pogodio za vodstvo gostiju. U 28. minuti Arsenal je stigao i do drugog gola. Martinelli je ubacio s lijeve strane, a Gabriel Jesus pored Virgila van Dijka pogodio glavom za 2-0.

Liverpool je u 42. minuti uspio smanjiti golom Mohamea Salaha. Egipatski napadač je u 54. minuti mogao izjednačiti iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Rob Holding oborivši Dioga Jotu. Pucao je Salah, ali i promašio cijeli gol. Domaćin je u 87. minuti ipak uspio izjednačiti. Trent Alexander-Arnold je sjajno prošao Oleksandera Zinčenka ubacivši pred vrata gdje je Roberto Firmino zabio za 2-2.

Utakmicu je osim zanimljivosti obilježio i incident. Na poluvremenu je Andy Robertson prigovarao sucu Paulu Tierneyju, koji ga je kaznio žutim kartonom, a na kraju ga je njegov pomoćnik Constantine Hatzidakis u prolazu udario laktom u lice.

Sudačka komisija Premier lige suspendirala je do daljnjega Hatzidakisa.

On također neće biti delegiran za utakmice sve dok se ne provede istraga vezana uz incident s Robertsonom.