LIGAŠKI PRVIJENAC HRVATA IZ BENFICE: / Odlične igre donijele mu minutažu, a ona radost nakon prvog gola u Primeiri

Filip Krovinović nastavlja sa sjajnim igrama za Benficu

9.12.2017.
23:30

Ukazanu priliku u vidu minutaže za koju se izborio dobrim radom na treninzima i u dotad mu davanim šansama, 22-godišnji hrvatski ofenzivni veznjak Benfice nastavlja sjajno korisititI. U subotu navečer Filip Krovinović postigao je premijerni ligaški pogodak za svoj klub.

Bivši standardni član hrvatske U-21 reprezentacije nedavno je postavio ovosezonski rekord u portugalskom prvenstvu precizno dodavši loptu suigračima 57 puta iz 58 pokušaja, a nakon što je prije tri tjedna postigao prvi pogodak za Benficu (u utakmici Kupa), sada je stigao i do svog drugog gola za tu momčad, prvog u ligaškom nadmetanju.

Pogodio je Krovinović za konačnih 3-1 protiv posljednjeplasiranog Estorila iskoristivši dodavanje Cervija iz 59. minute.

Ljestvicu u Portugalu predvodi Sporting s 36 bodova iz 14 utakmica, a slijedi ga Porto s 33 i utakmicom manje. Bodova koliko i Porto sakupila je i Benfica.