HAALAND SRUŠIO SEVILLU, RAKITIĆ OSTAO U SVLAČIONICI NA POLUVREMENU: / Juventus se izblamirao u Portugalu

Sjajni Norvežanin zabio je dva pogotka u Andaluziji i tako svojoj momčadi osigurao dobar rezultat za uzvrat, Chiesa je spasio Juventus od katastrofe u utakmici protiv Porta

17.2.2021.
22:52

Porto je kao domaćin svladao Juventus s 2:1, a Borussia Dortmund slavila je s 3:2 na gostovanju kod Seville u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka odigranim u srijedu.

Dortmundska Borussia je do trijumfa stigla ponajviše zahvaljujući svom stroju za pogotke, Norvežaninu Erlingu Haalandu, koji je postigao dva od tri pogotka gostujuće momčadi, a kod prvog asistirao.

NAVIJAČI ‘POKOPALI’ RAKITIĆA NAKON VELIKOG KIKSA: Bio je glavni je krivac za gol koji je Sevilla primila: ‘Odmah ga treba prodati’

Haaland dominirao

Sevilla je u 7. minuti došla do vodstva pogotkom Susa, ali od 19. minute na scenu stupa Haaland. Prvo je bio dodavač kod pogotka Mahmouda Dahouda. U 27. minuti je Norvežanin protutnjao kroz obranu Seville, odigrao dvostruko dodavanje s Jadonom Sanchom i u klizećem startu ugurao loptu u mrežu pokraj Sevillina vratara Bona.

U 43. minuti Haaland je presjekao dodavanja oko sredine igrališta i pokrenuo kontranapad u kojem je na dodavanje Marca Reusa preciznim udarcem po drugi put svladao Bona.

Sevilli je pogodak nade za uzvrat postigao Nizozemac Luuk de Jong, preciznim udarcem u 84. minuti nakon odličnog ubačaja Oscara.

JUVENTUS PRIMIO TRAGIKOMIČAN GOL: /

Pogledajte nevjerojatan kiks braniča Stare dame, ovako nešto se stvarno rijetko događa

Porto iznenadio Juventus

Porto je na svom Dragau do dva pogotka prednosti stigao pogocima na početku prvog i drugog poluvremena. Nakon nešto više od minute igre Iranac Mehdi Taremi je iskoristio mlako dodavanje Bentancura prema Juventusovu vrataru Szczesnom i ugurao loptu u mrežu. Za 2-0 nakon samo 25 sekundi igre u drugom poluvremenu strijelac je bio Malijac Moussa Marega na dodavanje Manafe.

Važan pogodak u gostima za uzvrat u Torinu Juventusu je donio Federico Chiesa u 84. minuti na ubačaj Adriena Rabiota.

Uzvratne utakmice Juventus - Porto i Borussia Dortmund - Sevilla na rasporedu su 9. ožujka. Sve pogotke pogledajte u nastavku članka.

Porto - Juventus 2:1

Sevilla - Borussia Dortmund 2:3

FT Gotove su utakmice.

85' Sevilla se vraća u igru. Joker s klupe De Jong zabio je za smanjenje vodstva Borussije. Njegov pogodak pogledajte OVDJE.

83' Evo nam i pogotka Juventusa. Konačno su zabili u Portu, strijelac je Chiesa i nije sad ovo bezizlazna situacija za Staru damu. Njegov pogodak pogledajte OVDJE.

74' Borussia ide po još jedan gol. Imali su sad par dobrih šansi. Ulazimo u samu završnicu utakmice, a Sevilla još uvijek ne može do drugog pogotka.

67' Izgledaju sad obje utakmice kao da bi mogle ovako završiti. Kao da smo sve vidjeli u prvih 46 minuta, a ovo ostalo kao da je formalnost.

58' Nešto slično događa se i u Portu. Juve ima posjed, ali zasad domaćini imaju veliku prednost na semaforu.

56' U Sevilli nešto mirnija utakmica u drugom dijelu. Domaćini imaju posjed, ali ne rade s loptom baš ništa posebno. Borussiji se ne žuri i vrijeme radi za njih.

46' Novi pogodak Porta i Juventus je na koljenima. Marega je pogodio za 2:0 i Porto je sad doveo talijanskog velikana u ponor iz kojeg će se teško izvući. Sjajnu akciju Porta i gol Marege pogledajte OVDJE.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Ivan Rakitić je izašao iz igre, a zamijenio ga je Nemanja Gudelj. Nažalost, hrvatski veznjak je izgubio loptu na centru, što je dovelo do trećeg gola Borussije.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme.

43' Novi pogodak Haalanda i to je sad već 3:1 u Sevilli. Kakav preokret gostiju! Odigrali su Reus i Haaland školsku kontru nakon pogreške Rakitića, a Norvežanin je zabio svoj novi pogodak, drugi na utakmici. Njegov gol pogledajte OVDJE.

40' Juventus izgleda loše, nisu stvorili niti jednu pravu priliku na ovoj utakmici, a Cristiano Ronaldo je totalno izoliran i nevidljiv.

36' Novi problemi za Juventus, Giorgio Chiellini je izašao iz igre zbog ozljede, a ušao je umjesto njega Demiral.

34' Nova akcija Haalanda, sijevnula je brza akcija nakon koje je Norvežanin uputio pravu bombu sa 16 metara, no obranio je to Bono.

27' Preokret na Sanchez Pizjuanu. Kakva utakmica se igra u Andaluziji! Erling Haaland bio je nepogrješiv u realizaciji na asistenciju Jadona Sancha. Pogodak sjajnog Norvežanina pogledajte OVDJE.

19' Kakav pogodak Dahouda za izjednačenje. Potegnuo je s 20-ak metara i doveo Borussiju u egal. Njegov sjajan potez pogledajte OVDJE.

18' Ne izgleda Juventus baš dobro nakon što su primili pogodak. Imaju samo jedan udarac zasad na gostovanju protiv Porta. Igrači Stare Dame sigurno se nisu nadali da će ova utakmica ići ovako.

7' Vodi Sevilla 1:0. Suso je zabio nakon sjajne solo-akcije i uz malo sreće. Driblingom se na rubu kaznenog prostora oslobodio za udarac, a onda pucao, a lopta se od Hummelsa odbila u mrežu Borussije. Njegov gol pogledajte OVDJE.

2' Nismo nego krenuli, a već vodi Porto kod kuće protiv Juventusa. Taremi je zabio u drugoj minuti utakmice. Stara dama na startu je u velikim problemima. Bio je to pogodak nakon velike greške obrane Juventusa. Pogledajte gol OVDJE.

1' Počele su utakmice. Ivan Rakitić od prve minute igra u sastavu Seville.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.