RASPLET LIGE PRVAKA / Chelsea razbio Juve, Pašalić sjajno aistirao, bivši Vatreni oduševio potezom, Barci visi drugi krug

Katalonci mogu ispasti ako izgube od Bayerna, a Benfica pobijedi Dinamo Kijev

23.11.2021.
23:22

Chelsea, aktualni pobjednik Lige prvaka, pobijedio je u Londonu Juventus 4-0 čime je uz torinski klub, iz skupine H, osigurao prolaz prema osmini finala ovosezonske Lige prvaka.

Obje momčadi imaju po 12 bodova (četiri pobjede i poraz iz međusobnog ogleda), što je neuhvatljivo za ostatak društva iz skupine. Chelsea je odigrao sjajnu utakmicu te je posve zasluženo pobijedio za skok na prvo mjesto. Od četiri pogotka posebno treba izdvojiti drugi, kada je James iz poluvoleja rasparao gostujuću mrežu, ali i treći, kada je sjajnu akciju okončao Hudson-Odoi.

BRILJANTAN POTEZ /

Rakitić ima asistenciju godine. Pogledajte odakle je poslao ultraprecizni centrašut za pogodak i vodstvo Seville

Za Chelsea, zbog ozljede, nije igrao hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

Lovrenu poluvrijeme

U drugom ogledu ove skupine Malmö je upisao prvi bod. Na domaćem terenu je odigrao 1-1 protiv Zenita iako je u završnici imao igrača više, ali je i primio pogodak u 92. minuti iz jedanaesterca (Rakicki). Antonio Mirko Čolak je odigrao svih 90 minuta za švedskog prvaka, dok je na drugoj strani Dejan Lovren startao za Zenit, ali je igru napustio u 46. minuti.

U skupini E je Bayern ovog utorka ostvario petu pobjedu u isto toliko nastupa (2-1 u Kijevu protiv Dinama). Osigurao je i prvo mjesto na ljestvici, a ogromna će se borba voditi iza njegovih leđa u zadnjem kolu. Xavi je kao trener Barcelone debitirao u Ligi prvaka, a njegova je momčad propustila meč-loptu protiv Benfice na domaćem terenu. U kišnoj kulisi završilo je 0-0 te Barcelona i dalje ima dva boda više od Portugalaca.

Benfica u prednosti

No, ukoliko će Benfica pobijediti u zadnjem kolu kijevski Dinamo na domaćem terenu onda i Barcelona mora pobijediti Bayern u Münchenu. U slučaju istog broja bodova (pobjeda Benfice i remi Barçe) u prednosti je Benfica koja je doma dobila Katalonce 3-0.

Ovaj susret na Camp Nou je bio krajnje dramatičan i sa brojnim šansama. Barcelona je bila bolja, pogađala je okvir vrata, zabijala golove iz zaleđa, no na kraju je Benfica izdržala sve i iščupala nulu premda je u nadoknadi igrač Benfice Seferović imao praznu domaću mrežu pred sobom, ali nije pogodio za pobjedu.

Nakon što je Manchester United pobijedio Villarreal u gostima s 2-0, golovima Cristiana Ronalda i Sancha u završnici utakmice, u toj skupini F je Atalanta imala priliku izbiti na drugo mjesto pobjedom u Bernu kod Young Boysa. Atalanta je dva puta vodila (1-0 i 2-1), ali se na kraju spašavala poraza. U 87. minuti je u igru ušao Muriel te je u istoj minuti zabio iz slobodnog udarca za konačnih 3-3.

Atalanta time nije izgubila šansu doći na drugo mjesto, ali u posljednjem kolu mora pobijediti Villarreal na domaćem terenu jer trenutačno zaostaje jedan bod. Nakon ovog rezultata Young Boys, koji gostuje na Old Traffordu, više ne može do drugog mjesta.

Vatreni namjestio gol

Mario Pašalić je za goste igrao do 71. minute, a dvadeset minuta ranije je spustio loptu za Palomina koji je u tom trenutku pogodio za 2-1 Atalante.

Najveća gužva vlada u skupini G gdje su prije zadnjeg kola (RB Salzburg - Sevilla i Wolfsburg - Lille) sve četiri momčadi u igri za osminu finala te su sve na ljestvici razdvojene tek s jednim bodom. Bodovno gledano u ovom trenutku najbolje stoji Lille koji je u 5. kolu, kao domaćin, pobijedio Salzburg 1-0. Ivo Grbić je uspješno čuvao domaću mrežu na ovom susretu, dok je Luka Sučić za goste igrao do 59. minute.

Sevilla se vratila u igru domaćom pobjedom 2-0 protiv Wolfsburga, a sjajnu je asistenciju upisao Ivan Rakitić u 12. minuti kada je Joana Jordana pogodio u trepavicu za prvi pogodak na utakmici.

Rezultati 5. kola

Skupina E

Dinamo Kijev - Bayern 1-2 (Harmaš 70 / Lewandowski 14, Coman 42)

Skupina F

Villarreal - Manchester United 0-2 (C. Ronaldo 78, Sancho 90)

Young Boys - Atalanta 3-3 (Siebatcheu 39, Sierro 80, Hefti 84//Zapata 10, Palomino 51, Muriel 88)

Ljestvica:

1. Manchester Utd.      5   3  1  1      10-7   10

2. Villarreal           5   2  1  2      9-7     7

3. Atalanta             5   1  3  1     10-10    6

4. Young Boys           5   1  1  3      7-11    4

Skupina G

Sevilla - Wolfsburg 2-0 (Joan Jordan 12, Rafa Mir 90+7)

Skupina H

Chelsea - Juventus 4-0 (Chalobah 25, James 56, Hudson Odoi 58, Werner 90+5)

Malmö - Zenit 1-1 (Rieks 28//Rakitskij 90+1pen)

Ljestvica:

1. Chelsea              5   4  0  1     10-1     12

2. Juventus             5   4  0  1      9-6     12

3. Zenit                5   1  1  3      7-7     4

4. Malmö                5   0  1  4      1-13    1

------------------------------------------------------------------------------------------

UŽIVO

Chelsea - Juventus 4:0

Chelsea: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; James, Kanté, Jorginho, Chilwell; Ziyech, Hudson-Odoi, Pulišić

Juventus: Szczęsny; Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro; McKennie, Locatelli, Rabiot, Bentancur; Chiesa, Morata

Kraj

90+5' Werner je zabio za potop Juvea na Stamford Bridgeu.

88' Nestvarne scene u Švicarskoj. Palo je tri gola u razmaku od osam minuta. Sada je 3:3.

85' Došlo je do potpunog preokreta u Švicarskoj. Young Boysi su senzacionalno zabili dva gola i zagorčali život Atalanti. Talijani u zadnjem kolu moraju srušiti Villarreal ako žele dalje, uz uvjet da Manchester United ne izgubi od Švicaraca.

58' Chelsea se raspucao. Reece James je povisio vodstvo protiv Juventusa, a za 3:0 gol je dao Callum Hudson-Odoi .

51' Jose Luis Palomino doveo je Atalantu u vodstvo, nakon asistencije Marija Pašalića, koju možete vidjeti ovdje.

Kraj prvog poluvremena

39' Young Boysi su izjednačili protiv Atalante golom Jordana Siebatcheua. U zadnjem kolu će, inače, u Bergamu igrati Atalanta i Villarreal i u izravnom dvoboju odlučiti o drugom putniku u osminu finala iz ove skupine. Atalanti bi bilo bolje da pobijedi večeras tako da i s remijem može proći dalje.

26' Chelsea je poveo protiv Juventusa. Trevoh Chalobah je poslao odbijanac u lijeve rašlje. Gol možete vidjeti ovdje.

13' Povela je i sevilla golm Jordana, a na nestvarnu asistenciju Ivana Rakitića. Ovdje je možete pogledati.

10' Zapata je postigao prvi gol večeri, Atalanta je povela protiv Young Boysa. Sjajno je završio prekrasnu akciju, koju možete pogledati ovdje.

10' Nema i dalje golova na utakmicama, ali možete baciti pogled na ovaj zanimljiv podatak:

20:58 - U Barceloni je prolom oblaka pred sam početka utakmice.

20:17 - Šestorica Hrvata kreću od prve minute: Čolak, Lovren, Rakitić, Grbić, Sučić, Pašalić