KOVA OPET RASTURIO / Vatreni briljirao protiv Zenita, Rusi mu nisu mogli ništa, pa pogledajte samo ove brojke: 'To je najveći dokaz koliko je dobar'

I prošlog vikenda bio je imrepesivan

15.9.2021.
8:31

U skupini H aktualni pobjednik Lige prvaka Chelsea imao je teško otvaranje na svom Stamford Bridgeu protiv najbolje ruske momčadi Zenita. Pobijedio je 1-0, a jedini gol postigao je Romelu Lukaku u 69. minuti. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Chelsea, ali kakvih.

NA SEDMOM NEBU /

Kovačiću stižu pohvale sa svih strana, Lukaku mu odao priznanje, javio mu se Modrić: 'Konačno sam to uspio'

Skupio je 101 točno dodavanje, imao je 117 dodira s loptom, najviše driblinga (4), izašao je kao pobjednik u šest od devet duela…. Sve u svemu bio je impresivan. The Sun ga je ocijenio sedmicom, a samo je strijelac Lukaku dobio veću ocjenu.

Mogu i bez Kantea

"Nastavio je tamo gdje je stao za vikend te je dirigirao Chelseajevim veznim redom. Činjenica da Chelseaju ne nedostaje N'Golo Kante dokaz je koliko dobro radi na sredini terena", pišu Englezi.

Kovačić je prošlog vikenda, podsjetimo, po prvi put u Premier ligi u istoj utakmici postigao pogodak i imao asistenciju, zahvaljujući čemu je europski prvak Chelsea na svom Stamford Bridgeu svladao Aston Villu s 3:0 u dvoboju 4. kola engleske Premier lige.

Kovačić je u 15. minuti sjajnim dodavanjem izbacio Romelua Lukakua u priliku, koju je belgijski napadač iskoristio za svoj prvi pogodak u dresu Chelseaja na Stamford Bridgeu. U 49. minuti je predosjetio kratko dodavanje gostujućeg kapetana Tyronea Mingsa prema vrataru Jedu Steeru, prvi došao do lopte i proslijedio ju u mrežu.

Zato ni ne čudi da je Mateo dobio novo veliko priznanje. Naime, Kovačić je uvršten u momčad kola prema dvije relevantne statističke stranice - Who Scored i SofaScoreu.

Hrvatski reprezentativac ponovo je pokazao o kakvom se tu igraču radi. Društvo mu u najboljoj momčadi kola prave Cristiano Ronaldo, Romelu Lukaku, Trent Alexander-Arnold i još mnoge zvijezde Premier lige.