LEO, GDJE SI? / Ove brojke otkrivaju što je Dalić zamislio, a što su hrvatski reprezentativci napravili nogometnom genijalcu

Hrvatski nogometaši u potpunosti su zaustavili ponajboljeg nogometaša svijeta

21.6.2018.
22:35

Lionel Messi, ponajbolji nogometaš svijeta, jedan od najvećih u povijesti nogometa i svakako najveći zalog nadanjima argentinskih navijača da na ovom Svjetskom prvenstvu mogu dosanjati najsjajniju medalju, igrač o kojem se u najavi utakmice Hrvatska – Argentina pričalo više nego o ijednom drugom pojedincu, ispao je nakon 90 minuta ogleda u Nižnjem Novgorodu igrač kojeg se na travnjaku nije vidjelo.

VATRENI, SKIDAMO VAM KAPU DO PODA: /

Veličanstvena Hrvatska demolirala Messijevu Argentinu i plasirala se u osminu finala SP-a!

U potpunosti su ga zatvorili hrvatski nogometaši pa je Messi u prvih 45 minuta skupio tek 20 dodira lopte nakon što mu niti jedan od suigrača nije uspio dodati više od dvaput. Do kraja utakmica igrač kojem se klanja nogometni svijet tek je 50 puta dodirnuo loptu i uputio jedan (blokirani) pokušaj ugrožavanja hrvatskog gola. Usporedbe radi, u prvoj utakmici protiv Islanda uputio je 11 udaraca.

U utakmicama prvog kruga svjetskih prvenstava Argentina se rijetko kad ovako rezultatski raspala. Dapače, onih 1-6 protiv Čehoslovačke iz 1958. i dalje se ističu, ovih 0-3 u srazu sa Hrvatskom rezultat je koji je uz bok tom rezultatu što se uvjerljivosti poraza tiče.