SENZACIJA / Leeds United srušio Liverpool usred Anfielda prvi put u posljednjih 21 godinu

29.10.2022.
23:29

Iznenađenje u 14. kolu Premier lige. Leeds United je na kultnom Anfieldu u subotu navečer pobijedio moćni Liverpool s 2-1 prvi put u posljednjih 21 godinu.

MOJ IVANE POBRATIME MIO /

Pogledajte kako je fantastični Perišić iz kornera namjestio gol u ludom preokretu Tottenhama

Liverpool u posljednja dva susreta do ovog imao 9-0 gol razliku protiv Leedsa

Posljednju pobjedu Leeds je ostvario u travnju 2001. godine, također na Anfieldu, i tada je bilo 2-1.

Nakon toga "Redsi" su upisali devet pobjeda, a tri susreta su završila bez pobjednika. U posljednja dva međusobna susreta Liverpool je upisao dvije pobjede uz razliku pogodaka 9-0, a kada tome dodamo podatak kako je Leeds nanizao četiri ligaška poraza, činilo se kako je pitanje pobjednika poznato i prije susreta na Anfieldu.

Međutim, momčad Jessea Marscha je priredila senzaciju. Poveli su gosti u 4. minuti golom Rodriga, no samo 10 minuta kasnije izjednačio je Mohamed Salah. Gosti su u 21. minuti imali novu sjajnu priliku, no Brenden Aaronson je pogodio prečku.

Summerville zabio u 89. za tri boda

U nastavku susreta Liverpool je imao nekoliko sjajnih prilika no Illan Meslier je branio odlično. Kada se već činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, Crysencio Summerville je u 89. minuti zabio za veliku pobjedu gostiju i prvi domaći poraz Liverpool u prvenstvu u posljednjih 30 utakmica.

Newcastle United je ostvario uvjerljivih 4-0 protiv Aston Ville, a golove su zabili Callum Wilson (45+6-11m, 56), Joelinton (59) i Miguel Almiron (68).

City privremeno vodeći

Southampton je na gostovanju kod Crystal Palace izgubio 0-1 golom Odsonnea Edouard u 38. minuti. Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za goste.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 29 bodova, drugi je Arsenal s bodom manje, ali i utakmicom manje. Na trećoj poziciji je Totenham sa 26 bodova, Newcastle ima 24, a Chelsea 21.

Liverpool je tek deveti sa 16 bodova, a Leeds je pobjegao iz zone ispadanja i sada je na 15. poziciji.

Engleska - 14. kolo
Leicester - Man. City 0-1 (De Bruyne 49)
Bournemouth - Tottenham 2-3 (Moore 23, 50 / Sessegnon 57, Davies 73, Bentacur 90+2)
Brentford - Wolverhampton 1-1 (Mee 50 / Neves 53)
Brighton - Chelsea 4-1 (Trossard 5, Loftus-Cheek 14-ag, Chalobah 42-ag, Gros 90+2 / Havertz 49)
C. Palace - Southampton 1-0 (Edouard 38)
Newcastle - Aston Villa 4-0 (Wilson 45+6-11m, 56, Joelinton 59, Almiron 68)
Fulham - Everton 0-0
Liverpool - Leeds 1-2 (Salah 14 / Rodrigo 4, Summerville 89)