KRAMARIĆ ZABIO INGOLSTADTU: / Hrvatski napadač vuče Hoffenheim prema Ligi prvaka

U derbiju 23.

4.3.2017.
18:09
AFP, UWE ANSPACH

Nakon nekoliko neuvjerljivih nastupa Borussija je napokon proigrala pobijedivši 'apotekare' čak 6-2. Bayer je u dva navrata imao gol zaostatka (1-2 i 2-3), no u posljednjih 13 minuta primio je tri gola za težak poraz.

Strijelci za Borussiju bili su Ousmane Dembele (6), Pierre-Emerick Aubameyang (26, 69), Christian Pulisic (77), Andre Schürrle (85-11m) i Raphael Guerreiro (90+2), dok su golove za Bayer zabili Kevin Volland (48) i Wendell (74). Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za Bayer.

Uvjerljiv je bio i Hoffenheim koji je pobjedom 5-2 protiv Ingolstadta ostao u utrci za treće mjesto koje drži momčad iz Dortmunda. Pola sata prije kraja utakmice gosti su čak vodili 2-1, no od tada se Hoffenheim probudio. Domaćin je u posljednjih 30 minuta zabio četiri gola za uvjerljivo slavlje.

Strijelci su bili Sebastian Rudy (17), Adam Szalai (62, 79,) naš Andrej Kramarić (77) i Benjamin Huebner (88), dok su golove za Ingolstadt zabili Almog Cohen (38) i Niklas Suele (60-ag). Bio je to Kramarićev sedmi gol ove sezone.

Aktualni prvak i lider prvenstva Bayern je rutinski odradio posao kod Kölna pobijedivši 3-0 golovima Javia Martineza (25), Juana Bernata (48) i Francka Riberyja (90).