KRAH DINAMA U ALBANIJI: / Modri ostali bez Europe, Skenderbeu s igračem manje sačuvao mrežu praznom za ludnicu u Elbasanu

Nogometaši Dinama nisu uspjeli s preko albanskog Skenderbeua doći do skupine Europske lige, nakon što je utakmica u Elbasanu završila 0:0. Tako su poslije 11 godina ostali bez jeseni u Europi.

24.8.2017.
21:44
Screenshot

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu se uspjeli plasirati u Europsku ligu nakon što su u uzvratnom susretu završne runde kvalifikacija u Elbasanu odigrali 0-0 protiv Skenderbeua.

Nakon maksimirskih 1-1, Dinamo je u Albaniji trebao pobjedu ili remi s više od jednog postignutog gola, no 'modri' su još jednom razočarali. Dinamu nije pomoglo niti to što je od 79. minute imao i igrača više.

Dinamo tako prvi put nakon 2007. godine neće igrati u skupinama nekog od europskih natjecanja. Posljednji put 'modri' su bez europske jeseni ostali 2007. godine kada su ispali u 1. kolu Kupa Uefa od Auxerrea. Nakon toga četiri puta su igrali u Ligi prvaka, a šest puta u Europskoj ligi i Kupu Uefa.

Skenderbeu je 2015. postao prvi albanski klub koji je zaigrao u skupinama nekog od euro-kupova. Nakon što su u završnoj rundi kvalifikacija za Ligu prvaka izgubili upravo od Dinama, natjecanje su nastavili u skupini Europske lige. Ovoga puta uzvratili su 'modrima' i po drugi put u svojoj povijesti stiglo do natjecanja po skupinama.

Poluvrijeme za zaborav

Dinamo je u uzvratu bio jači za Soudanija i Olma, a mjesto u napadu dobio je Henriquez. Uz Fernandesa trebao je to biti 'kvartet' za prevagu. Međutim, 'modri' su odigrali očajno prvo poluvrijeme. U prvih 45 minuta nisu uspjeli spojiti dva poštena dodavanja, niti uputiti ozbiljan udarac prema vratima albanskog sastava. Skenderbeu je bio nešto aktivniji, ali niti Albanci nisu imali neke izražene prilike.

Dinamo je u nastavak krenuo ambicioznije i prvu pravu priliku 'modri' su dočekali u 51. minuti. Nakon lijepe akcije Fernandes - Soudani - Olmo, mladi Španjolac je iz sjajne pozicije pucao, ali ravno u Shehija. Osam minuta kasnije izglednu priliku su imali i domaćini, no Sowe je pucao pored gola. Sowe je u zaprijetio i u 65. minuti nakon pogreške Dinamove obrane. Već je savladao Livakovića, ali je Sigali izbacio loptu u korner. 'Brod' koji tone Mario Cvitanović je pokušao spasiti izmjenama. U igru su ušli Gojak, pa Fiolić, a zatim i Hodžić, ali bez ikakvog učinka.

Tračak nade pojavio se u 78. minuti kada je Nimaga neopreznim prekršajem nad Gojakom zaradio drugi žuti i crveni karton. Dinamo je s igračem više jurnuo po gol, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Shehiju.

SKENDERBEU - DINAMO 0-0

ELBASAN. Elbasan Arena - 12,000 gledatelja; Sudac: Istvan Vad (Mađarska);

Strijelci:

Žuti kartoni: Nimaga, Radaš, Osmani, Mici, Shehi / Sigali, Fernandes

Crveni kartoni: Nimaga (78)

SKENDERBEU: Shehi - Radaš, Osmani (od 90+2. Muzaka), Jashanica, Mici - Gavazaj (od 83. James), Vangjeli, Latifi - Lilaj, Sowe (od 85. Dita), Nimaga

DINAMO: Livaković - Stojanovič, Sigali, Rrahmani, Lecjaks (od 85. Hodžić) - Doumbia, Moro (od 57. Gojak) - Soudani, Olmo, Fernandes - Henriquez (od 67. Fiolić)

UŽIVO

Skenderbeu - Dinamo 0:0

Skenderbeu: Shehi - Vangjeli, Radas, Jashanica, Mici - Nimaga, Osmani, Lilaj - Gavazaj, Sowe, Latifi.

Dinamo: Livaković - Stojanović, Sigali, Rrahmani, Lecjaks - Doumbia, Moro - Soudani, Olmo, Fernandes - Henriquez. Klupa: Zagorac, Antolić, Gojak, Hodžić, Fiolić, Lešković, Matel

Kraj

81' Zaoštrilo se malo između suparnika. Mici i Fernandes zaradili su žute kartone nakon međusobnog duela.

78' Nimaga je dobio drugi žuti nakon prekršaja nad Gojakom te je napustio igru.

65' Soudani je odlično prošao lijevom stranom, međutim lopta je odsjela u vanjski dio mreže. Odlična prilika za Modre.

65' Gojak je pogriješio i skoro koštao modre. Sowe je došao do lopte, bio je u izglednoj prilici ali je promašio.

59' Sjurio se Sowe prema golu Dinama, ubacio je u sredine, ali je Lecjaks očistio.

52' Olmov pokušaj obranio je Shei. Henriquez je odigrao za Španjolaca, a on je s deset munta pogodio vratara.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

39' Soudani je krenuo prema vratima domaćina, ali napravio je prekršaj.

34' Rrahmani je zaustavio prodor domaćina po desnoj strani.

30' Slobodan udarac za domaćina, na kraju je Lilaj posalo loptu u blok.

28' Dinamo još nije imao niti jedan pokušaj prema vratima domaćina.

23' Žuti karton nakon prekršaja na Henriquezu zaradio je Nimaga.

22' Mirisalo je na priliku, Stojanović je imao priliku opasno ubaciti u kazneni prostor, ali je to napravio očajno.

21' Dani Olmo ispobao je udarac, ali nije to bilo opasno za Sheija.

20' Traje mini pritisak domaćina.

15' Vodi se velika borba na sredini terena, teško momčadi dolaze do prilika.

4' Fernandes je poslije centaršuta Olma iz prekida posalo loptu u mrežu, ali je sudac poništio gol zbog zaleđa.

1' Gavazaj je tukao visoko preko gola.

1' Počela je utakmica.

19:34 - Zbog ozljede je otpao Filip Benković.