BUNDESLIGA / Kovač do pobjede protiv bivšeg kluba: Majeru poništen prekrasan gol volejom, pričekat će na prvijenac

Nogometaši Bayer Leverkusena barem privremeno su preuzeli vrh ljestvice Bundeslige nakon što su u susretu 6. kola na gostovanju pobijedili Mainz 3-0.

30.9.2023.
17:52

Neporaženi tim Xabija Alonsa dobio je pet od šest utakmica osvojivši 16 bodova, više nego ikad prije u ovoj fazi sezone Bundeslige.

KAKVA 'OTIMAČINA' /

Carlo Ancelotti odlazi s klupe Real Madrida, Perez mu već pronašao zamjenu: Stiže legenda, a s njom i mlada zvijezda

Golove za "apotekare" zabili su Sepp van den Berg (18-ag), Alejandro Grimaldo (59) i Jonas Hofmann (65), a za Bayer je od 86. minute igrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić.

Bayer sada ima 16 bodova, bod više od Stuttgarta, dva više od Borussije Dortmund, te tri boda više od munchenskog Bayerna kojeg nešto kasnije očekuje gostovanje kod RB Leipziga.

Pobjedu je ostvario i Wolfsburg Nike Kovača porazivši Eintracht iz Frankfurta sa 2-0. Oba gola zabio je Jonas Wind (31, 84) koji je stigao do brojke od sedam golova ove sezone. Gosti su od 58. minute igrali bez isključenog Maria Gotzea.

Za Wolfsburg je do 90. minute igrao Lovro Majer kojem je poništen prekrasan gol volejom, pričekat će još na prvijenac, a Hrvoje Smolčić i Kristijan Jakić nisu nastupili za Eintracht.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

Stuttgart je nastavio s odličnim igrama porazivši na gostovanju Koln sa 2-0, a oba gola je zabio Deniz Undav (68, 88).

Heidenheim je sa 1-0 porazio Union Berlin, a gol odluke zabio je Niklas Beste u 59. minuti. Josip Juranović nije nastupio za berlinski sastav.

Na ljestvici vodi Bayer sa 16 bodova, Stuttgart je drugi sa 15 bodova, Borussia Dortmund na trećem mjestu ima 14, a zatim slijede Bayern sa 13 i RB Leipzig sa 12 bodova i susretom manje.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo