BARCELONA UNIŠTILA ATHLETIC / Kompletiran nedjeljni program u Španjolskoj: Evo kako stoje stvari u La Ligi i tko su najveći dobitnici i gubitnici

Sevilla (54) se 15. pobjedom u ovoj sezoni La Lige zadržala na šest bodova zaostatka za vodećim Real Madridom (60), dok je Betis (46) ostao na trećem mjestu sa osam bodova manje od gradskog suparnika. Na četvrto mjesto je dospjela Barcelona sa 45 bodova, isto kao i Atletico Madrid, ali uz utakmicu više od Katalonaca

27.2.2022.
23:22

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 26. kola španjolskog prvenstva Barcelona je na Camp Nou pobijedila Athletic Bilbao sa 4-0 (1-0).

ZVIJEZDA JE ROĐENA /

Čudesni 19-godišnji španjolski wunderkind zabio 4 gola u Villarrealovom uništavanju Espanyola

Peti gol u posljednje 3 utakmice Pierre-Emericka Aubameyanga

Pierre-Emerick Aubameyang je u 37. minuti svojim petim golom u posljednje tri utakmice doveo Barcelonu u vodstvo, a poslao je loptu u mrežu nakon što je Piquet udarcem glavom pogodio gredu.

Ousmane Dembele je u 73. minuti udvostručio Barceloninu prednost sjajnim udarcem iskosa s lijeve strane u bliži gornji kut vrata iznad nemoćnog gostujućeg vratara Simona.

Za 3-0 je u 90. minuti pogodio Luuk de Jong udarcem glavom nakon ubačaja Dembelea. Isti je igrač gotovo s istog mjesta ubacio i u trećoj minuti sučevog dodatka, kad je Memphis Depay podmetnuo nogu i skrenuo loptu u mrežu za konačnih 4-0.

Budimir odigrao čitavu utakmicu

Real Sociedad je pred svojim navijačima pobijedio Osasunu sa 1-0 u utakmici 26. kola španjolskog nogometnog prvenstva, odigranoj u nedjelju u San Sebastianu.

Aritz Elustondo je bio strijelac jedinog pogotka u 52. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir je za Osasunu odigrao cijelu utakmicu.

Real Sociedad je sa 41 bodom na sedmom mjestu, dok Osasuna sa 32 boda drži 11. poziciju.

Sevilla (54) se 15. pobjedom u ovoj sezoni La Lige zadržala na šest bodova zaostatka za vodećim Real Madridom (60), dok je Betis (46) ostao na trećem mjestu sa osam bodova manje od gradskog suparnika. Na četvrto mjesto je dospjela Barcelona sa 45 bodova, koliko ih ima i Atletico Madrid, ali uz utakmicu više od Katalonaca.

Villarreal 6. na ljestvici

Šesti je sa 42 boda Villarreal koji je s uvjerljivih 5-1 (3-0) svladao Espanyol, a četiri gola za domaću momčad postigao je 19-godišnji veznjak Yeremy Pino. Mladi je nogometaš prvi put zatresao mrežu u 14. minuti udarcem glavom, a ostala tri postigao je nogom. Na 2-0 je povisio u 20. minuti, a 'hat-trick' je kompletirao u 45. minuti. Već u 53. minuti postigao je i četvrti pogodak, a deveti ukupno u dresu Villarreala u ovoj i proškoj sezoni La Lige.

Bare je u 65. minuti smanjio zaostatak Espanyola, a konačnih 5-1 postavio je Dia u 86. minuti.

Španjolska - 26. kolo
Villarreal - Espanyol 5-1 (Pino 14, 20, 45, 53, Dia 86 / Bare 65)
Sevilla - Betis 2-1 (Rakitić 24-11m, El Haddadi 41 / Canales 90+4)
Real S. - Osasuna 1-0 (Elustondo 52)
Barcelona - Athletic B. 4-0 (Aubameyang 37, O. Dembele 73, L. de Jong 90, Depay 90+3)