KAOTIČNO I U DRUGOM HRVATSKOM DERBIJU: / Rijeki poništen pobjedonosni pogodak u sudačkoj nadoknadi. Klupa podivljala

Rijeka je nakon ovog remija pala na četvrto mjesto

16.2.2020.
19:36
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Nogometaši Gorice i Rijeke u posljednjoj su utakmici 22. kola Prve HNL igrali 0-0 (0-0). Četvrta Rijeka se ovim bodom izjednačila s trećim Osijekom koji je ranije u nedjelju svladao Dinamo sa 1-0, oba sastava imaju po 38 bodova, dok je Gorica šesta sa 31 bodom, tri manje od pete Lokomotive.

Rijeka je u uvodi bila nešto bolja i stvorila je u čitavom poluvremenu dvije prilike, dok Gorica nije niti jednu. U nastavku utakmice obje su momčadi smanjile intenzitet igre i pokušavalo se napadati kroz kontru, a ako obje momčadi igraju na isti način, defenzivno na protuudar, onda možete misliti kako je to izgledalo. No, u samom sutonu utakmice, u sudačkoj nadoknadi Rijeka je postigla pogodak, koji je na kraju poništio VAR.

16.02.2020., Velika Gorica - Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo, NK Gorica - HNK Rijeka. Photo: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Štefulj je ubacio, a Čolak zabio, ali sudac Jović je konzultirao VAR, a onda je pokazao da nema ništa od gola jer je Čolak igrao rukom. S klupe Rijeke su podivljali zbog odluke, ali nije bilo pomoći.

Rijeka je nakon ovog remija pala na četvrto mjesto iza Osijeka koji ima jednako bodova (38), ali i bolju gol-razliku. Gorica je sada šesta s tri boda manje od pete Lokomotive.