KAOS U NAJVEĆEM DERBIJU: / Incidenti i visoke tenzije obilježili povijesnu pobjedu Galate; A mislili ste da je cirkus u HNL-u

Posljednji put Galatasaray je na stadionu najomraženijeg suparnika slavio u prosincu 1999.

23.2.2020.
19:19

U najvećem derbiju turskog nogometa, Galatasaray je na gostovanju u nedjelju pobijedio Fenerbahče s 3:1 ostvarivši prvu pobjedu na stadionu Sukru Saracoglu u Istanbulu nakon 21 godinu. Posljednji put Galatasaray je na stadionu najomraženijeg suparnika slavio u prosincu 1999. godine, rezultatom 2:1.

February 23, 2020: Jean Michaël Seri of Galatasaray SK and Tolga Cigerci of Fenerbahce SK challenging for the ball during Fenerbahçe against Galatasaray on Şükrü Saracoğlu Stadium, Istanbul, Turkey. Kim Price/CSM, Image: 500521296, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Kim Price / Zuma Press / Profimedia

BEŠIKTAŠ - TRABZONSPOR 2:2: /

Domagoj Vida zabio četvrti pogodak sezone; Sjajno se snašao u gužvi

Sudac Halil Meler pokazao tri crvena i 12 žutih kartona, produžio utakmicu čak 10 minuta

Bio je to dvoboj, kao i mnogo puta do sada kada je u pitanju najveći turski derbi, prepun incidenata i tenzija. Sudac Halil Meler je pokazao tri crvena i 12 žutih kartona produživši utakmicu čak 10 minuta. Kod domaćina su isključeni trener Ersun Yanal (67) i Deniz Turuc (85), a kod gostiju Younes Belhanda (85).

February 23, 2020: !f32! committing penalty on Henry Onyekuru of Galatasaray SK during Fenerbahçe against Galatasaray on Şükrü Saracoğlu Stadium, Istanbul, Turkey. Kim Price/CSM, Image: 500522393, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Kim Price / Zuma Press / Profimedia

Fener je poveo u 21., Galatasaray okrenuo

Fener je poveo u 21. minuti golom Maxa Krusea iz kaznenog udarca, međutim Galatasaray je u nastavku susreta okrenuo rezultat. Izjednačio je Ryan Donk u 40. minuti, a Radamel Falcao je golom iz jedanaesterca u 81. minuti okrenuo rezultat. Sudac Meler je kod oba jedanaesterca tražio provjeru video tehnologijom.

Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Henry Onyekuru u šestoj minuti nadoknade. U samoj završnici došlo je do naguravanja igrača zbog čega je sudac na 'hlađenje' poslao po jednog igrača sa svake strane, Turuca kod Fenera, a Belhanda kod gostiju.

February 23, 2020: Ryan Donk of Galatasaray SK scoring to 1-1 during Fenerbahçe against Galatasaray on Şükrü Saracoğlu Stadium, Istanbul, Turkey. Kim Price/CSM, Image: 500522336, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Kim Price / Zuma Press / Profimedia

Galatasaray se sedmom uzastopnom pobjedom izjednačio na vrhu sa Trabzonsporom i Sivassporom sa po 45 bodova, no Trabzon ima i utakmicu manje. Fener je ostao na šestom mjestu sa 38 bodova.