Kalinić zabio već u 3. minuti, Strinić se ozlijedio!

Napadač hrvatske reprezentacije Nikola Kalinić bio je strijelac prvog pogotka za svoj Dnjipro u gostujućoj pobjedi nad Karpatima 2:0 u 15. kolu Ukrajinske Premierlige.

30.10.2011.
22:05

Već u 3. minuti susreta Kalinić je na asistenciju Denisa Kulakova zabio svoj četvrti prvenstveni gol, a umijesto njega od 78. minute zaigrao je Antonov.

Dnjipro je kod 1:0 ostao s čovjekom manje na terenu jer je u 62. minuti isključenje zaradio Ganac Samuel Inkoom, no to nije zasmetalo momčad Juande Ramosa da desetak minuta prije kraja preko Kravčenka dođe do drugog gola i sedme prvenstvene pobjede koja ih je podigla na četvrto mjesto ljestvice. Drugi Hrvat u redovima Dnjipra, Ivan Strinić nije bio u kadru momčadi zbog ozljede mišića zadnje lože, koja će ga koštati i nastupa u dodatnim kvalifikacijama za EURO 2012 protiv Turske.

Karpati - Dnjipro 0-2 (Kalinić 3, Kravčenko 82) Tavrija - Dinamo Kijev 0-0 Redoslijed: 1. Dinamo Kijev 37, 2. Šahtar 36, 3. Metalist 35, 4. Dnjipro 24, 5. Arsenal Kijev 23 (-1)...