Ugledna španjolska Marca razvalila Hrvata - 'On je najgora vijest'
Rakitiću je ovo bio prvi službeni nastup za Sevillu otkako se vratio u klub nakon šest godina provedenih u Barceloni
Nogometaši Bayerna po drugi puta u povijesti su pobjednici UEFA Superkupa svladavši u finalu u Budimpešti Sevillu nakon produžetka 2-1 (1-1). Za Bayern je zabio Leon Goretzka (34) i Javi Martinez (104), a za Sevillu Lucas Ocampos (13pen). Bivši hrvatski reprezentativac, Ivan Rakitić je igrao za Sevillu do 56. minute, a na njemu je napravljen jedanaesterac u 13. minuti.
Rakitiću je ovo bio prvi službeni nastup za Sevillu otkako se vratio u klub nakon šest godina provedenih u Barceloni. Sevilla je dobro izmučila osvajača Lige prvaka i držala ga u egalu do samog kraja susreta, ali novinari i čitatelji uglednog španjolskog sportskog dnevnika, Marce, nisu baš bili impresionirani Rakitićem, štoviše, bili su dosta grubi s kritikom.
Najgore ocjenjen igrač, prema Marci, bio je Suso, a odmah iza njega je Rakitić.
"Rakitić je bio najgora vijest za Sevillu protiv Bayerna. Izborio je penal, ali to nije bilo dobro. Očito je nespreman u odnosu na suigrače i još nije naviknut na sustav trenera Lopeteguija", piše tako Marca.
EP RUKOMET