SVE ZA POBJEDU / Kako su reprezentativci BiH provocirali Ukrajince: 'To jako iritira i razbjesni'

Bosna i Hercegovina je u četvrtak četvrti put pala u završnoj fazi na potencijalnom putu prema Europskom prvenstvu

22.3.2024.
13:37
Armin Durgut/PIXSELL

Nogometaši Ukrajine izborili su finalnu utakmicu u svom dijelu dodatnih kvalifikacija za odlazak na EURO nakon velikog preokreta u završnici i pobjede 2-1 u Zenici protiv Bosne i Hercegovine.

BARAŽ ZA EURO /

Noćna mora za BiH, Ukrajinci u deliriju nakon preokreta. Grčka i Poljska 'petardama' do finala

Nogometaši Bosne i Hercegovine bili su bolji velikim dijelom susreta protiv Ukrajinaca, ali su sve prokockali u samoj završnici. Nakon ubačaja Dedića domaćin je poveo u 56. minuti kada je vlastitu mrežu nespretno pogodio Matvienko, a ukrajinski preokret počeo je u 85. minuti.

Prvo je na povratnu loptu dobro reagirao Jaremčuk i u 85. izjednačio, dok je samo tri minute kasnije Dovbik utišao zenički stadion i pogodio za slavlje Ukrajinaca. Nastavljeno je time prokletstvo dodatnih kvalifikacija za Bosnu i Hercegovinu koja je četvrti put pala u toj završnoj fazi na potencijalnom putu prema prvenstvu.

Dan kasnije utakmicu je prokomentirao bivši ukrajinski nogometaš  Vjačeslav Ševčuk koji je pohvalio ukrajinsku reprezentaciju i istaknuo da su se oduprijeli provokacijama nogometaša BiH.

"Dok je Bosna i Hercegovina vodila 1:0, koliko je samo njihova ekipa, na temelju iskustva, željela odugovlačiti s vremenom, koliko su imali simuliranja... Svake 3 minute neki igrač je simulirao povredu noge ili ruke. To jako iritira i razbjesni protivnika, ali naši mladi igrači su izdržali. Izdržali su tako provokativnu metodu i dobili tako tešku utakmicu", istaknuo je Ševčuk, a prenosi ukrajinski portal Sport.ua.