PA NEĆE VALJDA / Kakav bi njegov odlazak bio šok za Argentince: Messi progovorio o ostanku u reprezentaciji i zabrinuo navijače

Messi je za Argentinu odigrao četiri Svjetska prvenstva

26.3.2022.
10:40

U posljednjoj utakmici 17. kola južnoameričkih kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo Argentina je u Buenos Airesu pobijedila Venezuelu s 3-0.

GAUČOSI NASTAVILI SJAJAN NIZ /

Argentina na mitskoj Bomboneri deklasirala Venezuelu, Messiju suigrači pomagali da zabije gol

Utakmica nije imala nikakvu posebnu rezultatsku težinu jer je Argentina već ranije osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo krajem ove godine, dok je Venezuela bila prije utakmica, a i dalje je, na posljednjem mjestu ljestvice.

Igrač utakmice bio je Rodrigo De Paul koji je odigrao odlično, a sve je začinio asistencijama za prva dva pogotka. Angel Di Maria je zabio pogodak i asistirao, dok je u nastavku utakmice cijela argentinska momčad pokušavala pomoći kako bi njihov kapetan i jedan od najboljih nogometaša u povijesti Lionel Messi (34) zabio pogodak. To se i dogodilo, u 82. minuti Messi je zabio za konačnih 3-0.

Lionel Messi

Uoči utakmice puno se govorilo o tome je li ovo možda posljednja Messijeva utakmica u dresu reprezentacije u Buenos Airesu, a o svojoj budućnosti u nacionalnom dresu Messi je nakon susreta rekao.

„Ne znam. Razmišljam o tome tko nam je prvi idući suparnik. Dakle, prvo razmišljam o Ekvadoru. Potom o pripremnim utakmicama u rujnu i listopadu, a nakon toga ću o Svjetskom prvenstvu. Nakon toga? Ponavljam, ne znam“, rekao je Messi koji je za Argentinu odigrao četiri Svjetska prvenstva, a 2014. godine u Brazilu je igrao finale gdje su 'gaučosi' poraženi od Njemačke.