Nogometaši Fiorentine nisu uspjeli kreirati senzaciju u osmini finala Europa lige.

20.3.2014.
21:15

Momčad Vincenza Montelle u prvoj je utakmici prije tjedan dana izborila obećavajućih 1:1, ali aktualni je talijanski prvak još jednom pokazao snagu u teškim okolnostima.

Sve se prelomilo u 69. minuti kada je Gonzalo Rodriguez napravio prekršaj na 18 metara od svoga gola. Bio mu je to drugi žuti karton, pa je morao napustiti teren, a njegov se potez pokazao još skupljim kad je loptu uzeo Andrea Pirlo i savršeno izveo slobodan udarac, te osigurao pobjedu i prolaz Staroj dami.

Finale Europa lige se, podsjetimo, ove sezone igra upravo u Torinu, pa je Juventusu itekako stalo da se nađe u njemu. No, za takav će rasplet morati izbaciti još dva suparnika.

Benfica i Tottenham su na stadionu Luz u Lisabonu odigrali neodlučeno 2:2, što je u četvrtfinale odvelo portugalski klub koji je prošli tjedan u Londonu slavio s 3:1. Benfica je u uzvratu povela u 34. minuti pogotkom Ezequiela Garaya, a za napetost se pobrinuo Nacer Chadli koji je zabio u 78. i 79. minuti i vratio nadu gostima. Od preokreta ipak nije bilo ništa, štoviše u sudačkoj je nadoknadi na 2:2 s bijele točke izjednačio Lima.

AZ Alkmaar je prošli tjedan kod kuće svladao Anži s 1:0, a u Rusiji je danas obranio prednost, odigravši 0:0. U četvrtfinale su prošli i Lyon i Valencia koji su imali velike prednosti iz prvih dvoboja. Lyon je poražen u Češkoj od Viktorije Plzen s 2:1, ali to mu nije naštetilo jer je na svome Gerlandu slavio s 4:1. Valencia je, pak, već u prvoj utakmici kao gost pobijedila Ludogorec s 3:0, a u uzvratu je na svojoj Mestalli potvrdila prolaz trijumfom 1:0.

Anži - AZ Alkmaar 0-0, prva utakmica 0-1

Valencia - Ludogorec 1-0 (Alcacer 59), prva utakmica 3-0

Viktoria - Lyon 2-1 (Kolar 60, Tecl 62 / Gomis 45+3), prva utakmica 1-4

Benfica - Tottenham 2-2 (Garay 34, Lima 90+5 / Chadli 78, 79), prva utakmica 3-1

Fiorentina - Juventus 0-1 (Pirlo 71), prva utakmica 1-1

Napoli - Porto 2-2 (Pandev 21, Zapata 90+2 / Ghilas 69, Quaresma 76), prva utakmica 0-1

Salzburg - Basel 1-2 (Soriano 22 / Streller 50, Sauro 60), prva utakmica 0-0

Betis - Sevilla 0-2, 3-4 na penale (Reyes 20, Bacca 75), prva utakmica 2-0