Jurićev debi iz snova na klupi Vučice: Uvjerljivo su svladali dosad neporaženu momčad Serie A

Splitski stručnjak nije imao previše vremena za slaganje momčadi, no uvodni nastup je odradio sjajno

22.9.2024.
20:12

Hrvatski nogometni stručnjak Ivan Jurić startao je na klupi Rome uvjerljivom pobjedom 3-0 protiv Udinesea u susretu petog kola Serie A.

DINAMOVI SUPARNICI U LP /

Dortmund se osramotio kod Stuttgarta, Arsenalu u 98. minuti 'zapaprio' Kovačić

Prva je to pobjeda Rome ove sezone, nakon što je rimski klub u prva četiri kola upisao tri remija i poraz.

Jurić je prije četiri dana preuzeo Romu nakon što je Daniele De Rossi dobio otkaz nakon lošeg otvaranja sezone. Zbrku oko kluba upotpunila je i ostavka izvršne direktorice Line Souloukou, te bojkot navijača u prvih 30 minuta utakmice.

"Tko voli Romu, kasni pola sata," pisalo je na jednom od transparenata uoči susreta. Dio navijača je stigao na tribine, ali su šutjeli od prve minute.

Splitski stručnjak nije imao previše vremena za slaganje momčadi, no uvodni nastup je odradio sjajno. Udinese je stigao u Rim bez poraza i sa 10 bodova osvojenih u prva četiri kola. Međutim, domaćin je zasluženo slavio.

Roma je povela u 19. minuti golom Artema Dovbika, na 2-0 je povisio Paulo Dybala iz kaznenog udarca u 49. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Tommaso Baldanzi u 70. minuti.