Europska liga /

Jurić stigao do prve pobjede, zasad neuvjerljiva večer za Hrvate

Za Romu je ovo bila prva pobjeda nakon remija od Athletic Bilbaoa i poraza od Elfsborga. S druge strane je kijevski sastav upisao i treći poraz.

24.10.2024.
21:13

Nogometaši Rome, koje vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić pobijedili su kijevski Dynamo sa 1-0 u susretu 3. kola Europske lige upisavši prvu pobjedu.

Pogodak odluke zabio je Ukrajinac Artem Dovbik iz jedanaesterca u 23. minuti utakmice nakon što je kazneni udarac skrivio Taras Mikhavko oborivši Tomasa Baldanzija.

VELIKA ČAST /

UEFA se naklonila igraču Dinama: Evo tko je izabran u službenu najbolju momčad kola

Ajax uvjerljiv, PAOK izvukao remi pred kraj utakmice

Ajax je na gostovanju u Bakuu pobijedio Karabag sa 3-0 barem privremeno preuzevši vrh ljestvice.

Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 15. minuti kada je domaći veznjak Romao zaradio crveni karton. Ajax je s igračem više poveo u 36. minuti golom Kennetha Taylora na asistenciju Wouta Weghorsta. Korak bliže pobjedi "kopljanici" su stigli u 74. minuti kada je Weghorst realizirao kazneni udarac, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika su otklonjene tri minute kasnije kada je Chuba Akpom zabio za 3-0.

Domaćin je u 80. minuti ostao i bez isključenog Elvina Cafarqulijeva koji je sakupio dva žuta kartona. Za gostujući sastav je cijeli susret odigrao Josip Šutalo, dok Fabijan Buntić nije nastupio na suprotnoj strani.

Gostujuća tri boda osvojio je i Real Sociedad porazivši u Beogradu Maccabi Tel Aviv sa 2-1. Jon Pacheco (19) i Sergio Gomez (64) su zabili za baskijski sastav, dok je poraz domaćina ublažio Dor Turgeman (82). Simon Sluga nije branio za izraelski sastav, dok je Luka Sučić otpao s liste kandidata nakon što je bio pozitivan na Covid.

Sociedad nakon tri kola ima četiri boda, a Karabag je još uvijek na "nuli".

Eintracht je tek u drugom poluvremenu slomio latvijski RFS slavivši sa 1-0, a gol odluke zabio je Hugo Larsson (79). Igor Matanović je za njemački sastav igrao do 74. minute

Njemački sastav ima sedam, a RFS tek jedan bod.

PAOK je u Solunu gubio od Viktorije Plzen sa 0-2, ali je uspio izboriti bod odigravši 2-2.

Milan Havel je doveo goste u vodstvo u 31. minuti, a osam minuta kasnije je Matej Vydra zabio i drugi gol za češki sastav. Smanjio je Tarik Tissoudali u 84. minuti, a izjednačio je Abdul Rahman u trećoj minuti nadoknade.

Za PAOK, kojem je to prvi bod, je branio Dominik Kotarski. Viktorija je na tri boda.

Midtjylland je porazio Royale Union SG sa 1-0, a strijelac je bio Ousmanea Diao (18). Za goste je Franjo Ivanović zaigrao od 64. minute.