JOSIP BREKALO DOKAZAO KAKO MU JE MJESTO U PRVIH 11 WOLFSBURGA: / Čudesan potez mladog hrvatskog genijalca

Josip Brekalo ponovno pokazao klasu u dresu Wolfsburga

6.10.2019.
20:06

Nogometaši Borussija Moenchengladbach i Wolfsburga upisali su pobjede u nedjeljnim susretima sedmog kola Bundeslige probivši se na prve dvije pozicije na ljestvici. Borussija Moenchengladbach je s uvjerljivih 5-1 svladala Augsburg i nakon sedam kola je vodeća momčad njemačkog prvenstva. I to prvi put nakon travnja 1984. godine.

SENZACIONALNI VATRENI IGRAJU ATOMSKI NOGOMET: /

Dalić pobjednički stišće ruke, a Mađarima se tresu gaće

Tin Jedvaj odigrao cijelu utakmicu za Augsburg

Domaća momčad je već nakon nešto više od 12 minuta igre imala tri gola prednosti zahvaljujući pogocima Zakarije (2) i dvostrukog strijelca Hermanna (8, 13). Do kraja prvog dijela još je i Plea (39) iskoristio pogrešku gostujućeg vratara Koubeka za 4-0. Na 4-1 smanjio je Niederlechner (80), a konačnih 5-1 postavio je Embolo (83). Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijelu utakmicu za Augsburg.

Tri boda osvojio i Wolfsburg

Tri boda je osvojio i Wolfsburg koji je pred svojim navijačima porazio Union Berlin sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Wout Weghorst u 69. minuti na asistenciju Josipa Brekala koji je ušao u igru dvije minute prije toga. Brekalo je i ovog puta dokazao da zaslužuje mjesto u prvoj postavi Wolfsburga nakon što je ušavši s klupe (66') samo tri minute kasnije namjestio gol. Okrenuo se prema golu, napravio nekoliko koraka, trojica su krenula na njega u blok kako bi ga zaustavili, ali ih je mladi Hrvat sjajnim potezom izbacio i servirao Weghorstu loptu kao na pladnju.

Nizozemac je izbio sam na golmana i nepogrješivo zabio za vodstvo svoje momčadi...

U zadnjem susretu Eintracht i Werder su odigrali 2-2. Gosti su poveli, Eintracht je potom okrenuo rezultat, no Werder je u sudačkoj nadoknadi izvukao bod.

Borussia Moenchengladbach vodi sa 16 bodova, Wolfsburg ima 15 bodova

Borussia Moenchengladbach vodi sa 16 bodova, Wolfsburg ima 15 bodova, a zatim slijedi skupina od pet klubova u kojoj su Bayern, Freiburg, RB Leipzig, Schalke i Bayer sa po 14 bodova.

REZULTATI: Borussia M. - Augsburg 5-1 (Zakaria 2, Hermann 8, 13, Plea 39, Embolo 83 / Niederlechner 80) Wolfsburg - Union Berlin 1-0 (Weghorst 69) Eintracht - Werder 2-2 (Rode 55, Silva 88 / Klassen 27, Rašica 90+1-11m)

U subotu: Bayern - Hoffenheim 1-2 (Lewandowski 73 / Adamyan 54, 79) Bayer Lev. - RB Leipzig 1-1 (Volland 66 / Nkunku 78) Frieburg - Borussia Dor. 2-2 (Waldschmidt 55, Akanji 90-ag / Witsel 20, Hakimi 67) Paderborn - Mainz 1-2 (Zolinski 14 / Quaison 8, Brosinski 32-11m) Schalke - Koeln 1-1 (Serdar 71 / Hectro 90+1)

U petak: Hertha - Fortuna 3-1 (Ibišević 37, Dilrosun 44, Darida 62 / Henniongs 32-1