JOŠ JEDAN HRVAT IGRAT ĆE U PREMIER LIGI: / U spektaklu na Wembleyju Aston Villa izborila povratak nakon tri godine i zaradila 200 milijuna eura

Aston Villa je i treći put ove sezone pobijedila Derby County te se s pobjedom 2:1 vratila u Premier ligu

27.5.2019.
17:56

Nakon Norwicha i Sheffield Uniteda treći i posljednji novi prvoligaš u Engleskoj bit će Aston Villa.

U utakmici koja ce procjenjuje na 200 milijuna eura, jer upravo za toliko će pobjedniku doigravanja za Premier ligu porasti prihodi u sezoni među elitom, klub iz Briminghama na Wembleyju je i treći put u ovoj sezoni pobijedio Derby County te nakon tri godine u Championshipu izborio povratak.

single club/league/player publications/services.

A Sea of claret and blue during the EFL Sky Bet Championship play off final match between Aston Villa and Derby County at Wembley Stadium, London Aston Villa v Derby County, EFL Sky Bet Championship., Play Off Final - 27 May 2019, Image: 437909507, License: Rights-managed, Restrictions: EDITORIAL USE ONLY No use with unauthorised audio, video, data, fixture lists (outside the EU), club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images (+15 in extra time). No use to emulate moving images. No use in betting, games or, Model Release: no, Credit line: Profimedia, TEMP Rex Features

U ligaškom dijelu bilo je 3:0 i 4:0, a danas 2:1. Hrvatska će tako imati novog Hrvata u Premier ligi, pod uvjetom da Lovre Kalinić ostane u Aston Villi jer i ovu je utakmicu samo gledao s klupe. Sve do 44. minute mreže su mirovale kada se El-Ghazi iskrao obrani i glavom preusmjerio ubačaj u mrežu.

U 58. minuti Villa je udvostručila vodstvo nakon očajne reakcije Derbyjeva vratara, a strijelac je bio McGinn.

U završnici susreta, u 81. minuti, Waghorn je dao malu nadu nominalnim gostima koje vodi Frank Lampard, no nisu uspjeli prirediti potpuni povratak.