JOŠ JEDAN ARGUMENT ZA ONE KOJI MISLE DA JE NAJVEĆI SVIH VREMENA: / Cristiano Ronaldo na korak je do rušenja nestvarnog rekorda

Stigao je do 55. hat-tricka u karijeri

15.11.2019.
15:19
PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP / Profimedia

Nogometna reprezentacija Portugala na svom je terenu u četvrtak svladala Litvu sa 6:0, a tri gola je zabila njihova najveća zvijezda i kapetan momčadi, 34-godišnji Cristiano Ronaldo.

RONALDO PONOVNO ODUŠEVIO U DRESU PORTUGALA: /

Katastrofa Crne Gore u Londonu, Engleska im utrpala sedam golova!

Slavni portugalski napadač postigao je prvi gol za svoju momčad u sedmoj, a drugi u 22. minuti. Nakon toga mrežu Litve nastavili su pogđati drugi portugalski reprezentativci, a Ronaldo je u 65. minuti dao gol za konačnih 6:0.

Impresivna statistika

Ukupno mu je to bio 55. hat-trick u karijeri. Ali i deveti u dresu nacionalne momčadi, što je više nego što je bilo kojem drugom nogometašu uspjelo.

Ronaldo je svojom impresivnom predstavom tako ponovno oduševio nogometni svijet i zaradio ovacije svih porisutnih na stadionu, uključujući i navijače Litve.

S ta tri pogotka Ronaldo je stigao do brojke od 98 postignutih golova za reprezentaciju i nalazi se na drugom mjestu ljestvice igrača koji su postigli najviše golova za svoju zemlju.

Malo mu nedostaje

Prvi je umirovljeni Iranac Ali Daei sa 108 golova i ne bi čudilo ako ga Ronaldo prestigne do kraja svoje igračke karijere.

Usporedbe radi, Ronaldov glavni rival i nogometaš s kojim ga se konstantno uspoređuje, Argentinac Lionel Messi, nalazi se na 16. mjestu te ljestvice sa 68 golova, 30 manje od Ronalda.