U prve dvije utakmice pokazao je da je svjetska klasa

2.10.2019.
8:32
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši Dinama poraženi su u 2. kolu skupine C Lige prvaka u gostima kod Manchester Citya s 2-0. NenadBjelica i protiv Engleza je postavio istu formaciju koja mu je odnijela pobjeda protiv Atalante, međutim za razliku od tog susreta kada je Dinamo igrao izrazito ofanzivno, ovaj put je momčad ipak bila puno defanzivnija. City je od samog početka pokazao koliko je superiorniji, ali hrabri Modri sjajno su se branili sve do 66. minute kada je Sterling zaboi. U petoj minuti sudačke nadoknade PhilFoden nakon odlične kontre stavio je točku na 'i.

'BOLJI JE OD TER STEGENA': /

Livaković skinuo zicer Agueru, pljušte pohvale na njegov račun

Sjajne obrane

U ovoj utakmici jedan Dinamov nogometaš posebno se istaknuo i pokazao da u ovom trenutku može ušetati u svlačionice gotovo svakog kluba na svijetu. Riječ je o DominikuLivakoviću. Nakon što je tijekom utakmice s Atalantom skinuo zicera Zapati Uefa ja napisala 'je li to obrana sezone'.

Slično bi se moglo ponoviti i poslije Cityja. Hrvatski vratar obranio je dvije stopostotne šanse Sergiju Agueru. Jedinca Modrih zasigurno je nakon sjajnih izdanja u Ligi prvaka privukao pažnju brojnih klubova i ne bilo čudno da u Maksimirsku 128 uskoro počnu stizati nemoralne ponude. Ukupno je tijekom susreta upisao četiri obrane, i pomogao je Modrima da se ne osramote.

"Brojni skauti gledali su Dinamo zbog Danija Olma i Nikolu Mora, ali nakon utakmice sa Cityjem, sigurno su u svoje bilježnice upisali ime Dominka Livakovića", napisao je nogometni analitičar Dino Grgić.