JE LI OVO GOL SEZONE U ITALIJI? / Mertens zabio četiri gola, ali jedan je stvarno poseban

Dries Mertens bio je prvo ime utakmice između Napolija i Torina u kojoj je domaćin slavio s čak 5:3. Zabio je belgijski reprezentativac "hat-trick" u svega devet minuta, od 13. do 22.

18.12.2016.
19:35
Screenshot/Twitter

No, potez koji je Mertens učinio u 80. minuti konkurira apsolutno za najljepši gol sezone. Fenomenalno je Belgijac, s puno osjećaja u nozi, prebacio Joea Harta i njegovih gotovo dva metra visine. Kao da engleskog reprezentativca nema na terenu!

Uistinu, Mertensov genijalan potez vrijedi pogledati nekoliko puta:

Na San Paolu odigrana je najefikasnija utakmica ove sezone u Serie A. Mertensov šou hrvatski nogometaši Ivan Strinić i Marko Rog odgledali su s klupe za pričuve. Napoli je treći, ima 34 boda, jedan manje od drugoplasirane Rome.

Gol za Napoli zabio je još Vlad Chiriches u 70. minuti, dok su za Torino strijelci bili: Andrea Belotti (58.), Luca Rossettini (76.) i Iago Falque (84 - 11m).