NOVI SUDIONICI SP-A / Japan i Saudijska Arabija izborili nastup u Kataru

Sada je poznato 17 reprezentacija koje će zaigrati u Kataru od 21. studenoga do 18. prosinca

24.3.2022.
12:32

Nogometaši Japana 2-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Australije u Sydneyu osigurali su danas po hrvatskom vremenu izravni plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se krajem godine održati u Kataru kolo prije kraja Azijske zone kvalifikacija, a ovim rezultatom i Saudijska Arabija je postala izravni sudionik svjetske smotre.

AKCIJA KATAR /

Bili smo jučer na okupljanju Vatrenih. Pogledajte u kakvim pilama su došli Lovren, Budimir i društvo i što reprezentaciju, zapravo, čeka u Dohi

Japan imao 3 boda više od Australije

Uoči susreta 9. kola skupine B u Sydneyu Japan je imao tri boda više od Australije te i s bodom praktički osigurao jedno od prva dva mjesta koja izravno vode na SP, no Japanci nisu igrali na bod već su bili mnogo aktivniji i bolji suparnik od svojih domaćina.

Ipak, zbog brojnih promašaja velikih prilika Japanaca koji su u prvom poluvremenu dva puta tresli i okvir gola, do 89. minute rezultat je bio 0-0. Tada je igrač s klupe Mitoma napokon okrunio bolju igru Japana i pogotkom zaključio odličnu akciju svoje momčadi, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade isti igrač postavio konačni rezultat nakon velike pogreške australskog vratara Ryana.

Iran i Južna Koreja osigurali izravni plasman

Japan je ovom pobjedom stigao na vrh skupine sa 21 bodom, dva više od druge Saudijske Arabije, koja od 16 sati gostuje u Kini, dok trećoj Australiji bježi nedostižnih šest bodova.

Japan i Saudijska Arabija tako su osigurali prva dva mjesta u skupini koja izravno vode u katar, dok će Australija kao trećeplasirana iz skupine u dodatne kvalifikacije, prvo protiv trećeplasirane reprezentacije iz skupine A, a u slučaju pobjede i protiv petoplasirane reprezentacije iz Južne Amerike.

Još ranije su iz skupine A izravni plasman osigurali Iran i Južna Koreja pa je sada poznato svih pet azijskih predstavnika na ovogodišnjem SP.

Sada je poznato 17 reprezentacija koje će zaigrati u Kataru od 21. studenoga do 18. prosinca, još ranije su se uz domaćina Katar kvalificirali Njemačka, Danska, Brazil, Francuska, Belgija, Hrvatska, Španjolska, Srbija, Engleska, Švicarska, Nizozemska i Argentina.

REZULTATI 9. KOLA:

SKUPINA B: Australija - Japan 0-2 (Mitomo 89, 90+4) Kasnije igraju: Kina - Saudijska Arabija Vijetnam - Oman