• Jakirović nakon sinovog prvijenca: 'Moram počastiti, a što uopće pričati o Rogu?'

Plavi su poveli golom Kulenovića...

10.7.2024.
21:05

Dinamo je u austrijskom Bad Radkersburgu odigrao prvu pripremnu utakmicu za novu sezonu u kojoj su sa 6-2 pobijedio CSKA 1948 iz Sofije.

GATTUSO LOVIO IGRAČE /

Livaja 'poludio' na igrača Fenera i uhvatio ga za vrat: Mourinho utrčao na teren pa ga smirivao

Plavi su poveli golom Kulenovića u 28. minuti, da bi Bugari preko Ivanova izjednačili u 39., što je bio i rezultat poluvremena.

U nastavku je Dinamo do novog vodstva stigao u 51. kada pogađa Jakirović. Samo tri minute kasnije za 3-1 pogađa Rog, da bi u 72. za 4-1 autogol zabio Ivanović. Golovima Mikića u 77. i Horvata u 80. Plavi su stigli do 6-1, da bi CSKA u samoj završnici drugim golom ublažio poraz.

'Ja moram počastiti'

Nakon utakmice trener Sergej Jakirović rekao je: "U prvom poluvremenu je bilo ekstremno teško. Bile su teške noge, što je sasvim dovoljno. Nezadovoljan sam time što smo lako trošili posjed, napravili smo nekoliko kardinalnih grešaka, Zagorac nas je spasio. Kulenović je zabio lijep gol, ali, da, vidjelo se da smo teški", kaže i nastavlja:

"Puno je bilo lakše u drugom poluvremenu, stvorili smo mnogo prilika, zabili pet lijepih golova. Mladost je skrenula pažnju na sebe. Što je za klub poput Dinama uvijek jako, jako dobro. Ovi klinci su sigurno budućnost Dinama, drago mi je kako se razvijaju."

S obzirom na prvijenac sina Leona, pitanje novinara je bilo tko će častiti: "Ja moram počastiti, već su mi to rekli, ha, ha, ha…"

Kazao je da će Kačavendi trebati još vremena da bude pravi. "Ne boji se, to je najvažnije."

Marko Rog? "Što kazati o njemu? Da nije bio ozlijeđen, vjerojatno nikad ne bi došao u Dinamo", zaključio je Jakirović.