IZNAD SVIH: / Nitko u Europi u ovome nije bolji od mladog hrvatskog nogometaša

Hrvatski nogometni reprezentativac Alen Halilović odigrao je treću uzastopnu utakmicu za svoj Sporting u velikoj minutaži, a drugu uzastopce od prvog do posljednjeg sučevog zvižduka.

20.2.2016.
23:19
Screenshot/Instagram

U utakmici 25. kola španjolskog prvenstva Sporting je gostovao kod Betisa i odigrao 1-1 nakon što je poveo u 65., a dvije minute potom i primio gol. Strijelac za gostujuću momčad bio je Carlos Castro koji je iskoristio jednu dugu prizemnu loptu hrvatskog nogometaša u prazan prostor, pretrčao nekoliko metara i prebacio Adana za vodstvo. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Pezzella.

Peta asistencija

Haliloviću (19) je asistencija bila peta ligaška u sezoni u kojoj je postigao i tri gola (Espanyol, Malaga, Rayo Vallecano). Najmlađi je igrač u pet najjačih europskih liga sa pet asistencija u ovoj sezoni i sigurno je da će nastavi li tako igrati dati dodatnog materijala za razmišljanje čelnicima Barcelone koji su ga proslijedili na kaljenje u Gijon.

Dodajmo da Stipe Pletikosa nije ulazio u igru za Deportivo koji je poražen kod Espanyola 0-1, te da je u prvoj utakmici dana Barcelona slavila 2-1 kod Las Palmasa.