SEZONA GENERACIJE / Izbacili su Rijeku iz Europe, a sad melju sve pred sobom: Djurgardens je u osmini finala Konferencijske lige

Njihova povijest u Europi i nije bogata, budući da inače ne igraju UEFA-ina natjecanja jer ne uspjevaju ostvariti plasman u skupinu

28.10.2022.
8:41
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši West Hama plasirali su se u osminu finala Konferencijske lige kao prvoplasirana momčad skupine domaćom pobjedom s rezultatom 1-0 u petom kolu protiv danskog Silkeborga.

Poludio je /

Trener West Hama napucao loptu i dobio crveni: 'Moram se ispričati, sjela mi je na volej...'

Jedini pogodak za nastavak pozitivnog niza Čekičara, koji je upisao svih pet pobjeda, postigao je Lanzini u 24. minuti iz kaznenog udarca. U toj skupini još ostaje nepoznanica tko će biti drugi i pridružiti se klubu iz Londona u drugom krugu, a Silkeborg kolo prije kraja ima bod više od Anderlechta.

Pakleni Šveđani

Među 16 najboljih momčadi je prošao i švedski Djurgarden, sastav koji je tijekom ljeta iz Europe izbacio Rijeku. Njihova povijest u Europi i nije bogata, budući da inače ne igraju UEFA-ina natjecanja jer ne uspjevaju ostvariti plasman u skupinu. Šveđani su pobijedili norveški Molde u gostima s 3-2 te su osigurali prvu poziciju baš ispred tog suparnika. Molde je vodio 2-0 golovima Brynhildsena i Kaasa u uvodnih 20 minuta, ali je u ostatku utakmice uslijedio preokret.

U 44. je smanjio Edvardsen, dok su u drugom poluvremenu za Šveđane zabijali Asoro i Radetinac u 67. i 76. minuti. Na kraju bi Molde mogao ostati i bez drugog mjesta, odnosno, plasmana u međurundu jer trećeplasirani Gent ima dva boda manje, ali u zadnjem kolu baš Gent na svom stadionu igra protiv Moldea.