INTER - RIJEKA 0: / 1; Div iz predgrađa i teoretski ispao iz prve hrvatske nogometne lige

Riječani pobjedom ostali na četvrtom mjestu, ali zadržavaju izglede u borbi za drugo mjesto

11.7.2020.
21:06
Matija Habljak/PIXSELL

U utakmici 34. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Rijeke svladali Inter s 1:0 (0:0), pa je klub iz Zaprešića ispao iz Prve HNL.

SAD SE JAKO DOBRO VIDI KAKAV JE POSAO RADIO U ZAPREŠIĆU: /

'Neki u Interu su se malo zaigrali, a za mene su moji igrači u Varaždinu kraljevi'

Inter je u izbjegavanju zadnjeg mjesta, teoretski, držala samo pobjeda protiv Rijeke

Inter je u izbjegavanju zadnjeg mjesta držala samo pobjeda protiv Rijeke, a porazom su dva kola prije kraja zapečatli svoju sudbinu jer imaju sedam bodova manje od Istre. Riječani su pobjedom ostali na četvrtom mjestu, ali zadržavaju izglede u borbi za drugo mjesto, koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka.

11.07.2020., stadion Ivan Laljak-Ivic, Zapresic - Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, NK Inter Zapresic - HNK Rijeka. Komnen Andric Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Rijeka je dominirala prvim dijelom, a najveću šansu promašio je Čolak u 36. minuti, kada sa samo tri metra nije uspio pogoditi vrata. Mirko Antonio Čolak je ipak došao do pogotka, i to iz penala u 71. minuti, kada je Van Bruggen srušio Yatekea u kaznenom prostoru Intera.

Inter zadnji puta ispao iz Prve HNL 2013.

Inter je zadnji puta ispao iz Prve HNL 2013. godine, a klub je najveći uspjeh ostvario 1992. godine kada su, pod imenom Inker, osvojili Kup.

Utakmica se igrala na ŠRC Zaprešić, a sudio je Vučković.

Strijelci: 0-1 Čolak (71pen)