TRESE SE SUSJEDSTVO / Incident naljutio Srbe, šokirani su potezom Ivana Jurića: 'Hrvatski trener ponizio je Radonjića'; Pogledajte situaciju o kojoj svi pričaju

1.3.2023.
6:55
Screenshot: Arena Sport

U velikom gradskom derbiju 24. kola Serie A Juventus je sinoć bio bolji od Torina našega Ivana Jurića s 4-2. Stara dama se se veselila - ne samo pobjedi protiv Torina - već i povratku francuskog veznjaka Paula Pogbe na travnjak nakon 315 dana stanke. Nakon što su obje momčadi u prvom poluvremenu po dva puta postigle gol, a Torino je dvaput vodio, pogocima Karamoha (2) i Sanabrije (43), a Juve poravnavao preko Juana Cuadrada (16) i Danila (45+1).

POTENCIJALNI SUKOB? /

Problemi Hrvata u Torinu: Ivan Jurić kritizirao Vlašića nakon poraza od Milana

Radonjić zaigrao na 15 minuta

Stara dama je u drugom dijelu došla do pobjede golovima Bremera i Adriena Rabiota u 71. i 81. minuti.

Nikola Vlašić je na listi ozlijeđenih kod Torina. No, jedna je situacija odjeknula i obilježila ovaj dvoboj, barem za srpske pratitelje najvažnije sporedne stvari na svijetu. Naime, Ivan Jurić u 60. minuti u igru uveo srpskog reprezentativca Nemanju Radonjića pa ga 15-ak minuta kasnije - izvadio iz igre. Srpski Kurir je napisao kako je "hrvatski trener ponizio Radonjića".

Potez kakav se rijetko viđa sablaznio je nogometnu Srbiju ali što se zapravo dogodilo?

Naime, Torino je dvaput vodio, pogocima Karamoha u 2. minuti i Sanabrije u 43., a Juve poravnavao preko Juana Cuadrada u 16. i Danila u 47.

I onda se dogodio najveći šok za našeg trenera i tu leži sukus ovog incidenta i situacije koja se pretvorila u povlačenje repova. Juventus je u 71. minuti prvi puta poveo golom Bremera, a Jurić je za to okrivio upravo Radonjića, koji prilikom izvođenja kornera nije pokrivao igrača. OVDJE možete vidjeti tu situaciju.

Jurića i Radonjića razdvajali

Tada je došlo do akumulacije nezadovoljstvo ili, bolje rečeno - erupcije! Jurić je prvo uz gol-liniju urlao na Radonjića, a par minuta poslije ga izveo iz igre. Pritom je došlo do tako žestokog okršaja da su ih morali razdvajati ljudi s Torinove klupe. Ivan Jurić maknuo se iz žarišta sukoba, a Radonjić je od njega zahtjevao odgovor...

Inače, Radonjić nije igrač Torina, u Italiji je na posudbi iz Marseillea, i teško je očekivati da će nakon ovoga pronaći svoje mjesto u Jurićevoj momčadi nakon ovog. Čitava Italija sad bruji o incidentu a OVDJE možete pogledati trenutak kad su se zakačili Jurić i Radonjić.

'Ne mogu ovo razumjeti'

"Ovo su stvari koje ja ne mogu razumjeti. Pokazao je potpuno nepoštovanje prema utakmici i nogometu kao sportu. U šest mjeseci od njega nisam uspio napraviti pristojnog nogometaša. Znate, postoje stvari koje moraš napraviti kad izađeš na travnjak, a ti radiš sve suprotno. Taj dečko ima neke zanimljive ideje, stvari koje radi, ali ja očito od njega nisam uspio napraviti igrača. Nema se tu što puno reći. Što me je razočaralo? Kod izvođenja kornera svatko ima svoj zadatak, mogu se svakom dogoditi greške, ali moraš biti prisutan, biti u utakmicu je osnovna stvar za igrača. Često se događa taj manjak koncentracije, a mi smo u danas platili danak", objasnio je ogorčeni Jurić nakon utakmice, prenosi Football Italia.

Cremonese je ostvario prvu ovosezonsku pobjedu iznenadivši petoplasiranu momčad lige Romu s 2-1.

Na ljestvici Napoli ima 65 bodova, Inter i Milan po 47, Lazio 45 i Roma 44. Juventus ima 35 bodova na sedmoj poziciji, a Torino je 10. s 31 bodom.

1. Napoli 24 21 2 1 58:15 65
  2. Inter 24 15 2 7 44:28 47
  3. Milan 24 14 5 5 41:30 47
  4. Lazio 24 13 6 5 40:19 45
  5. Roma 24 13 5 6 31:21 44
  6. Atalanta 24 12 5 7 42:28 41
  7. Juventus 24 15 5 4 40:19 35*
  8. Bologna 24 10 5 9 31:33 35